Drugi triumf Jacobsena, kapitalni Stoch i Kot!

W niemieckim Garmisch-Partenkirchen odbył się drugi konkurs 61. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Triumfował Anders Jacobsen, który umocnił się na prowadzeniu w TCS. Maciej Kot zajął 5, a Kamil Stoch szóste miejsce.

Pierwsza seria była kapitalnym widowiskiem. Rozpoczęła się od kiepskiego skoku Severina Freunda. Trzeci zawodnik konkursu w Oberstdorfie uzyskał 129,5 metra i stracił sporo punktów do wyprzedzających go Andersa Jacobsena i Gregorach Schlierenzauera. Zajmował 20. miejsce.

Z doskonałej strony pokazali się Polacy. Tylko Stefan Hula i Krzysztof Miętus nie przebrnęli serii K.O. Hua przegrał w parze z Laurim Asikainenem, a Miętus ze swoim rodakiem Dawidem Kubackim, który zajmował na półmetku rywalizacji 29. miejsce, Piotr Żyła był 28.Przez długi czas w konkursie prowadził Maciej Kot. Po kapitalnym skoku na 134.5 metra Polak ostatecznie uplasował szóstym miejscu. Wyprzedzali go tylko Anders Bardal, Jaka Hvala, Tom Hilde, Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer. Prowadził Austriak, o 2,8 pkt przed Stochem i Hilde. Zdecydowanie najdalszy skok w pierwszej serii oddał Kamil Stoch, który lądował poza rozmiarem skoczni – na 142 metrze. Zakopiańczyk miał jednak sporo odjętych punktów za korzystne warunki, a przede wszystkim kiepskie lądowanie na wypłaszczeniu. Schlieri wygrywał z nim, mimo skoku krótszego o 8 metrów.

Bardzo dużo problemów podczas swojego lotu miał Anders Jacobsen, lider TCS popełnił błąd na progu i wydawało się, że skończy się to fatalnym w skutkach upadkiem. Norweg wyrównał jednak położenie swego ciała i zdołał dolecieć do 131 metra. Dało to 9. miejsce i stratę 9 punktów do prowadzącego Austriaka. Oznaczało to, że stracił niemal całą swoją przewagę w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

Do drugiej serii nie awansował Simon Ammann, który przegrał w parze z Kamilem Stochem i nie znalazł się nawet na liście szczęśliwych przegranych.

Druga seria rozpoczęła się od przeciętnych skoków Żyły i Kubackiego. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 30. i 28. miejscu. Niewiele poprawił się Severin Freund. Niemiec nieznacznie przekroczył 130 metr i zajął 17. miejsce.

Fenomenalny skok miał w finałowej rundzie Jacobsen – 143 przy fantastycznym lądowaniu dało mu awans na pierwszą lokatę. Niemal równie dobrze spisał się Maciej Kot, który w niekorzystnym wietrze uzyskał 135 metrów i przegrywał tylko z Norwegiem. Polak awansował jednak na piąte miejsce, gdyż słabiej spisał się czwarty na półmetku Jaka Hvala oraz niestety Kamil Stoch. 131,5 metra dało Kamilowi szóstą lokatę ex equo z Dimitrim Wassiljewem. Zamykający konkurs Gregor Schlierenzauer uzyskał 136,5 metra i przegrał z Jacobsenem o 1.1 punktu.

Wyniki:

1. Jacobsen
2. Schlierenzauer
3. Bardal
4. Hilde
5. Kot
6. Stoch
. Wassiljew

***

Klasyfikacja i terminarz Turnieju Czterech Skoczni >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/