Drugie medal Nowakowskiej-Ziemniak w Konitolahti!

Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła brązowy medal w biegu pościgowym na 10 km podczas mistrzostw świata w biathlonie Kontiolahti 2015. Wygrała Francuzka Marie Dorin Habert.

Na trasę biegu pościgowego Polka ruszyła jako druga z dziesięcioma sekundami straty do Francuzki Dorin Habert. Zawodniczki te były najlepsze w sobotnim sprincie i uzyskały dość wyraźną przewagę nad resztą stawki. Obie utrzymały się na podium, ale Polka spadła o jedną lokatę.

Dorin Habert wywalczyła drugie złoto w Kontilahti. Podczas czterech strzelań zanotowała trzy pudła i prowadziła od początku do końca. Do połowy dystansu na drugim miejscu jechała Nowakowska-Ziemniak, ale podczas strzelania zanotowała dwie karne rundy i spadła na trzecie miejsce za rewelacyjną Niemkę Laurę Dahlmeier, startującą z czwartego miejsca.

Po ostatniej wizycie na strzelnicy zagrożony był też brązowy medal Polki. Co prawda Weronika strzelała celnie, ale tak samo, tyle że szybciej spisała się Rosjanka Szumiłowa i to ona miała 5 sekund przewagi na starcie finałowego okrążenia. Na szczęście nasza biathlonistka szybko zniwelowała tę stratę, a na dodatek jej rywalka przewróciła się co zakończyło walkę o brązowy krążek.

Dorin Habert dojechała do mety 15 sekund przed Dahlmeier, Nowakowska straciła do mistrzyni świata 32 sekundy. Dobrze wypadła też Krystyna Guzik, sklasyfikowana na ósmym miejscu (startowała z piątego). Nasza reprezentantka zanotowała dwa pudła na pierwszym strzelaniu, potem była już bezbłędna. Trzecia ze startujących Polek, Magdalena Gwizdoń zajęła 17. miejsce (spadek z 7).