Dujszebajew: To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie

Trener Vive Tauron Kielce Tałant Dujszebajew chwalił swoich zawodników za postawę w starciu Ligi Mistrzów z Montpellier HB, wygranym przez kielczan 30:23. Zdaniem szkoleniowca, był to najlepszy występ Vive w tym sezonie.

Tałant Dujszebajew (trener Vive Tauron Kielce)

Jestem bardzo zadowolony, na dzień dzisiejszy – to był najlepszy mecz w tym sezonie. Moi zawodnicy zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie. Na przeciw nas stał jedyny zespół który wygrał w zeszłym sezonie w Kielcach, dlatego mam do nich ogromny szacunek.

Manuel Strlek (zawodnik Vive Tauron Kielce)

To był bardzo dobry mecz przy świetnym dopingu. Dobrze, że taki mecz przyszedł po spotkaniu w Szeged. W tym sezonie LM jest bardzo ciężka, bo już w środę gramy z Rhein-Neckar Loewen i znów będzie trudna walka.

Arnaud Siffert (zawodnik Montpellier)

Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie ciężki, Vive bardzo dobrze gra w obronie, przez co w ataku szło nam ciężko. Staraliśmy przez dłuższy czas dotrzymywać im kroku, ale potem strata zrobiła się zbyt duża. Musimy grać lepiej z meczu na mecz.

Patrice Canayer (trener Montpellier)

Gratulację dla drużyny z Kielc oraz sędziom, którzy dobrze prowadzili ten mecz. Mieliśmy problem z dobrym wejściem w ten pojedynek, bo Vive szybko zyskało przewagę i musieliśmy gonić. W drugiej połowie gospodarze bardzo dobrze spisywali się w obronie i skończyło się jak się skończyło. Jestem trochę zmartwiony tym, że nie mogliśmy utrzymać rytmu, by pozostać w tym spotkaniu na dłużej.

Co się stało z Diego Simonetem, który rzucił tutaj poprzednio jedenaście goli, a dziś nie trafił ani razu:

Nie odpowiem na to pytanie, bo to nie w moim stylu, by mówić o indywidualnych występach.