Dwie Polki w biegu łączonym, Justyna i Sylwia zbierają siły na sprint

W sobotę w Falun rozegrane zostaną biegi łączone. Kobiety pobiegną na 15 km (7,5 + 7,5 km), a mężczyźni na dystansie dwa razy dłuższym. Obejrzymy dwie reprezentantki Polski – Ewelinę Marcisz i Kornelię Kubińską. 

Zgodnie z zapowiedziami – na liście startowej nie ma Justyny Kowalczyk, która postanowiła skupić się na niedzielnej walce w sprincie drużynowym w duecie z Sylwią Jaśkowiec. Pod ich nieobecność Polskę reprezentować będą Kornelia Kubińska oraz Ewelina Marcisz, która pokazała się z dobrej strony w czwartkowych sprintach klasykiem.

Sytuacją są zdziwieni Norwegowie – dość powiedzieć, że temat wycofania się Kowalczyk ze skiathlonu jest pierwszą informacją w serwisie sportowym vg.no, a trener kadry Egil Kristiansen na piątkowej konferencji prasowej stwierdził, że nie uwierzy w absencję Kowalczyk, póki nie zobaczy listy startowej.

O złoto walczyć będzie 58 zawodniczek, choć oczywiście faworytka jest jedna – wszechmocna Marit Bjoergen chce zdobyć drugie złoto w Falun i nie wiadomo czy ktoś będzie w stanie ją pokonać. Emocje są jednak gwarantowane – kilkadziesiąt tysięcy kibiców, którzy zjawią się wokół trasy ostrzy sobie zęby na pojedynek Norweżki z Charlotte Kallą. Reprezentantka gospodarzy cały sezon podporządkowała mistrzostwom, odpuściła większość startów w PŚ, ale tydzień przed najważniejszą imprezą pobiła Bjoergen na trasie biegu na 10 km łyżwą. Czy Kalla potwierdzi formę w sobotę? Początek biegu  o 13:00.

Pełna lista startowa >

O 14:30 wystartują mężczyźni, ale żaden z biało-czerwonych nie został zgłoszony do tego biegu. Na trzydziestokilometrowej trasie złota z Val di Fiemme bronił będzie Szwajcar Dario Cologna, ale kandydatów do medali jest dużo więcej.

Pełna lista startowa >


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/