Dzień dobry Częstochowo…

Z nieukrywaną przyjemnością mam zaszczyt powitać w futbolowej rodzinie  dwa nowe zespoły. Niedzielny, zorganizowany w sposób godny meczu ligowego, sparing pomiędzy Częstochowa Saints i Tychy Falcons można uznać, za przypieczętowanie obecności tych dwóch ekip na mapie futbolu amerykańskiego w Polsce.

Saints vs. Falcons [takie polskie NFL ;)], źródło: pzfa.pl
źródło: pzfa.pl
Obie drużyny istnieją już od jakiegoś czasu, nie będzie to dla nich pierwsze spotkanie. Ważne, że wokół spotkania, pierwszego w historii miasta Częstochowa, zbudowano odpowiednią otoczkę. Zapowiedź meczu, zapewne też relacja, a także aktualizowany na żywo wynik na stronie PZFA.pl to najlepszy dowód. Wygląda na to, że organizacja spotkania niczym nie będzie odbiegać od standardów wyznaczonych przez Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego. Na wysokości zadania stanął też Wydział Sędziowski, któremu udało się skompletować czteroosobową obsadę na ten mecz. Jeśli jesteś w Częstochowie lub pobliżu masz niesamowitą okazję uczestniczyć w wydarzeniu epokowym. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Cieszy pojawienie się dwóch nowych ekip, pozostaje wyrazić nadzieję, że niebawem będzie można oglądać je w oficjalnych, ligowych spotkaniach. Z mojej strony chciałbym zachęcić wszystkich, którzy mają taką możliwość do obejrzenia tego spotkania przypominając początki innych drużyn PLFA. Obecni drugoligowcy Scyzory Kielce, Warriors Zabrze (obecnie Ruda Śląska) i Radom Rocks zaczynały tak:

Scyzory Kielce vs. Zabrze Warriors 08.11.2008

Pierwszy mecz w historii Kielc, a także debiut Warriors. Scyzory Wygrały 30-14, a spotkanie obserwowało 300 osób. Niezapomniane emocje.

Radom Rocks vs. Scyzory Kielce 08.03.2009

Pierwsze spotkanie w historii Radomia, ekstremalne warunki i ekstremalne emocje. Remis 12-12, dogrywki nie rozegrano z powodu… późnej godziny i potwornego zimna.