Wtorek na MŚ w hokeju: Finowie z nożem na gardle

Hokej Finlandia Słowacja

We wtorek na MŚ w hokeju na lodzie rozgrywanych na Białorusi odbędą się cztery kolejne mecze. Bardzo ważne spotkanie czeka Finów, którzy po dwóch porażkach zagrają z Niemcami, mającymi na koncie 5 punktów. 

Terminarz wtorkowych meczów:

Niemcy – Finlandia /15:45/
Włochy – Dania /15:45/
Kazachstan – Łotwa /19:45/
Norwegia – Szwecja /19:45/

Niemcy wygrali dwa dotychczasowe starcia – z Łotwą i Kazachstanem (po karnych), dzięki czemu już raczej nie muszą obawiać się ósmego miejsca i spadku z elity. Ich oczy zwrócone są teraz na trzecie i czwarte miejsce, dające ćwierćfinał. Lokaty te mieli zajmować Finowie i Szwajcarzy, ale obie te faworyzowane ekipy zanotowały falstart. Dzisiejsi rywale Niemców przegrali już z Łotwą i Rosją, nie mają ani jednego punktu i dziś jest dla nich ostatni dzwonek, by włączyć się do walki o udział w 1/4 finału. 

W tej samej grupie dojdzie także do starcia Kazachstanu z Łotwą. Łotysze sensacyjnie pokonali Finów, ale okazali się nieznacznie słabsi od Niemców. Kazachstan ma tylko jeden punkt, za porażkę po karnych z Niemcami. Przed mistrzostwami typowano, że to właśnie między Łotwą i Kazachstanem stoczy się walka o utrzymanie w elice. Jak na razie gorzej od tych ekip wypadają Szwajcarzy i Finowie, ale pozostało jeszcze sporo spotkań do rozegrania. Dlatego jedni i drudzy potrzebują trzech punktów, dających spory spokój i przewagę w tabeli.

W grupie A Włosi zagrają z Danią w meczu o podobnym ciężarze gatunkowym, co konfrontacja Łotwa – Kazachstan. Italia ma co prawda 3 punkty i wyprzedza Słowację, ale porażka z Duńczykami może oznaczać pożegnanie z elitą, zwłaszcza, że do rozegrania Włochom pozostaną gry z Kanadą, Szwecją, Czechami i Słowakami, w których raczej nie będą faworytami. W jeszcze gorszej sytuacji jest Dania, ona mimo ambitnej walki z Norwegią i Szwecją nie ma ani jednego punktu i dziś po prostu musi wygrać, najlepiej za 3 pkt.

Starcie Norwegii ze Szwecją niespodziewanie odbędzie się przy układzie w tabeli, który wyżej stawia tych pierwszych. Norwegowie pokonali Danię i Włochy, dzięki czemu z kompletem punktów są wiceliderami grupy. Ewentualne pokonanie Szwecji zagwarantuje im zaś, pozycję lidera po 3 kolejkach. Mecz z mistrzami świata będzie jednak dopiero pierwszym poważnym testem, dającym odpowiedź na co na prawdę stać ekipę Norwegii. Szwedzi mają obecnie jeden punkt mniej niż Norwegia (zgubili go z Czechami), ale im także w przypadku wygranej, przyjdzie cieszyć się z fotela lidera grupy. Mecz ten pokaże na żywo TVP Sport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/