Vive w macedońskim kotle

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

W niedzielę o 18:00 Vive Targi Kielce rozegrają kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów szczypiorniaka. Piłkarze ręczni ze świętokrzyskiego zmierzą się w Skopje z Metalurgiem. Będzie to konfrontacja dwóch niepokonanych w tym sezonie LM drużyn.

Zarówno Vive jak i Metalurg w poprzednich czterech kolejkach nie znalazły godnych rywali w grupie C. Gorenje, Silkeborg, Petersburg oraz Chambery przegrywały swoje mecze z ekipami z Polski i Macedonii. Liderem w tabeli są podopieczni Bogdana Wenty, którzy mają bilans bramkowy lepszy o siedem trafień niż ich dzisiejsi przeciwnicy. Wobec takiego układu sił, niedzielne starcie będzie mieć ogromne znaczenie w wyłonieniu triumfatora grupy.

Kielczanie są obecnie wiceliderami rozgrywek PGNiG Superligi. W dziewięciu meczach zgromadzili 16 punktów, a jedyna jak do tej pory porażka, przytrafiła im się 8 dni temu w prestiżowym starciu z Orlenem Wisłą Płock. W środku tygodnia drużyna pokazała jednak dobrą formę strzelecką, gromiąc Czuwaj Przemyśl 44:14.

Metalurg jeszcze nie rozpoczął udziału w lidze macedońskiej, występuje natomiast w bałkańskiej lidze regionalnej, gdzie wygrał cztery mecze i trzykrotnie schodził z parkietu pokonanym.

W drużynie ze Skopje występuje kilku uznanych w Europie szczypiornistów, m.in. Serb Dalibor Doder, Słoweniec Renato Vurginiec czy Macedończyk Naumce Mojsovski. Wielkim atutem Metalurga jest także fanatyczna publiczność, która szczelnie wypełni halę Borisa Trajkovskiego. Na mecze piłki ręcznej, ten efektowny obiekt może przyjąć 6 000 widzów.

File:TrajkovskiSportsArenaSkopjeMacedonia.JPG

Transmisję meczu przeprowadzi Polsat Sport News. Początek o 18:00


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/