Vive z przytupem zakończyło 2012 rok

Szczypiorniści Vive Targów Kielce wygrali siódmy z rzędu mecz w Lidze Mistrzów. Tym razem na wyjeździe okazali się lepsi od Bjerrongbro-Silkeborga.

Do 15 minuty mecz był dość wyrównany, przewagę kielczanie zaczęli budować, grając w liczebnym osłabieniu. Wówczas ze stan 8:7 podwyższyli na 10:6 i odjechali rywalom. Na przerwę drużyny zeszły przy siedmiu golach przewagi gości z Kielc – 18:11.

Początek drugiej połowy w hali Jysk Arena to walka bramka za bramkę. Taki obrót wydarzeń odpowiadał oczywiście Bogdanowi Wencie i jego piłkarzom, toteż nie forsowali oni zbytniego tempa. Przez pełne 30 minut goście prowadzili 6-9 golami. W momencie ostatniego gwizdka na tablicy widniał rezultat 25:34.

3 ostatnie kolejki fazy grupowej LM zostaną rozegrane już w 2013 roku. Vive z kompletem punktów prowadzi w grupie C i ma pewny awans.