EHF LM: Barcelona wygrała z Orlenem Wisłą Płock

W meczu 2. kolejki EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock przegrał na wyjeździe z FC Barceloną 25:30.

Starcie z utytułowanym i naszpikowanym gwiazdami zespołem Barcelony nie przyniosło Wiśle wstydu. Wicemistrzowie Polski przez cały mecz grali z Barcą jak równi z równymi, a pięciobramkowa różnica (największa w meczu) została ustanowiona dopiero w ostatniej akcji spotkania. Wcześniej przewaga gospodarzy wynosiła maksymalnie 4 gole, a przez długi czas była jeszcze niższa.

Początek meczu należał niespodziewanie do Orlenu Wisły Płock, który po 10 minutach gry prowadził 5:2. Niestety wówczas Barcelona weszła na swój normalny poziom, zniwelowała stratę i objęła prowadzenie. Do przerwy zespół z Katalonii prowadził jednak tylko 13:12 co zwiasowało spore emocje w drugiej połowie.

Ta zaczęła się zaś od gola dla Wisły na 13:13. Był to ostatni moment, w którym Blaugrana nie była na prowadzeniu w tym pojedynku.  W późniejszych akcjach gospodarze zbudowali trzybramkową różnicę, którą podopieczni Manolo Cadenasa nieskutecznie próbowali odrobić. Przez ostatnie kilkanaście minut trwała wyrównana walka – kilka razy przyjezdni z Płocka zbliżali się do przeciwników na 2 trafienia, by po chwili znów stracić jedną lub dwie bramki i przegrywać nawet czterema. W decydujących momentach bardzo dobrą zmianę w bramce Barcy dał doświadczony Saric i po kilku jego świetnych obronach stało się jasnym, że Wisła w tym meczu nie zdobędzie nawet punktu.

Ostatecznie Barcelona zwyciężyła 30:25 i wskoczyła na pierwsze miejsce w grupie B. Wisła po dwóch grach ma na koncie 2 punkty, w środę zagra z SC Flensburg.