El. Euro 2016: Cenna i wysoka wygrana Polski z Gruzją

Polska pokonała na wyjeździe Gruzję 4:0 w meczu czwartej  kolejki grupy D eliminacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej Francja 2016. Wszystkie gole dla podopiecznych Adama Nawałki padły w drugiej połowie spotkania.

Pierwsza połowa na stadionie w Tibilisi była ciekawym widowiskiem, w którym bramki mogła zdobyć zarówno Gruzja, jak i Polska. Początek należał do biało-czerwonych, którzy stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Strzały Milika i Grosickiego trafiały jednak w słupek. W środkowej części tej połowy coś zacięło się w polskim zespole i gospodarze starali się to wykorzystać. Kilka razy piłka znalazła się w naszym polu karnym, Gruzini parę razy strzelali w kierunku bramki Szczęsnego, ale mieli tego dnia bardzo źle ustawione celowniki. Pod koniec ponownie zaatakowali biało-czerwoni. Po niezłej akcji zespołowej, siedem metrów przed bramką znalazł się Grosicki, ale jego strzał ponownie był niecelny. Do przerwy było zatem 0:0.

Druga odsłona rozwiała wątpliwości co do tego, kto jest lepszy. W 51. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Glik, który pokonał bramkarza wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dwadzieścia minut później kolejna centra ze stałego fragmentu gry – rzutu wolnego, przyniosła gola autorstwa Grzegorza Krychowiaka. To podłamało ambitnych Gruzinów, a Polakom dało sporo luzu. W końcówce trafili jeszcze Mila (kapitalny strzał zza pola karnego) i Milik, dobijający piłkę do właściwie pustej bramki po rajdzie Lewandowskiego.

Polacy po czterech meczach eliminacyjnych mają 10 punktów i są liderami grupy D.