El. LM 2015/16: Cenne zwycięstwo Lecha

Lech Poznań udanie rozpoczął walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. „Kolejorz”  pokonał na wyjeździe FK Sarajevo 2:0. To świetny wynik przed rewanżem w stolicy Wielkopolski.

Przed meczem każdy zdawał sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo. Trudny teren, fanatyczna publiczność i solidny rywal sprawiały, że nie zakładaliśmy łatwego zwycięstwa mistrzów Polski. Jednak w 40. minucie padła pierwsza bramka dla gości. Zdobył ją po uderzeniu głową Kasper Hamalainen. W 62. minucie kibice Lecha po raz drugi mieli powody do radości. Wtedy to głową celnie uderzył nowy zawodnik zespołu z Wielkopolski – Denis Thomalla. Bośniacy również mieli swoje okazje, kilka razy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Jasmina Buricia, ale wynik się nie zmienił. Lechitów nie podłamały nawet kontuzje Karola Linetty’ego i Dawida Kownackiego, którzy musieli zostać zmienieni już w pierwszej połowie.

Zwycięstwo podopiecznych Macieja Skorży z pewnością cieszy i sprawia, że Lech jest już jedną nogą w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Poznaniacy muszą jednak postawić kropkę nad „i” w spotkaniu rewanżowym przed własną publicznością.

Składy:

FK Sarajewo: Ostraković – Hebibović, Stepanov, Barbarić, Puzigaca – Cimirov, Radovac (78, Rustemović), Stojcev (65, Alispahić), Duljević, Velkoski (73, Bekić) – Benko

Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas – Trałka, Linetty (8, Dudka) – Kownacki (38, Formella), Hamalainen, Pawłowski (78, Jevtić) – Thomalla

Żółte kartki:

Barbarić, Duljević Puzigaca – Formella, Kędziora, Jevtić

Sędzia:

Paolo Valeri (Włochy)

W innych meczach 2. Rundy eliminacji Ligi Mistrzów nie zabrakło niespodzianek. Największą sprawił maltański Hibernians pokonując izraelskie Maccabi Tel Awiw. Cypryjski APOEL tylko zremisował u siebie z macedońskim Vardarem. Dzielnie walczyli mistrzowie Gibraltaru, którzy niespodziewanie znaleźli się w tej rundzie i przegrali zaledwie jedną bramką na wyjeździe z mistrzem Danii.