El. MŚ: Wygrana to obowiązek

We wtorek 0 20:45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Polska reprezentacja piłkarska zmierzy się z Mołdawią w drugim meczu eliminacji MŚ 2014. 

W ubiegły piątek oba zespoły debiutowały w kwalifikacjach grupy H i panują w nich teraz odmienne nastroje. Polacy na wrogim terenie w Czarnogórze byli w stanie zremisować 2:2, Mołdawia na własnym obiekcie przegrała z Anglią aż 0:5. Te rezultaty tylko potwierdzają, że Polacy powinni dziś spokojnie uporać się ze swoimi rywalami.

Mołdawia zajmuje obecnie 141. miejsce w rankingu FIFA, a w jej składzie próżno szukać uznanych w europejskiej piłce nazwisk. Aż siedmiu z powołanych na mecze z Anglią i Polską piłkarzy występuje w klubach rosyjskich. Na liście nie ma jednak zawodników Spartaka Moskwa czy Zenita Petersburg. Prędzej Krylii Sowietow i Ałani Władykaukaz. 3 piłkarzy trenera Iona Carasa gra w Azerbejdżanie, po jednym w Izraelu, Kazachstanie i Rumunii. Najbliżej „Europy” jest chyba 25-letni obrońca Petru Racu, przywdziewający barwy drugoligowego duńskiego Hjorring oraz przesiadujący obecnie na trybunach Cracovii Aleksandru Suworow. Pozostali reprezentanci biegają po krajowych boiskach. Trzy nazwiska w składzie mogą wydać się znajome kibicom polskiej ekstraklasy – szansę gry we Wrocławiu będą mieli – znany z epizodu w Cracovii George Owsennikow, były gracz Polonii Warszawa i Korony Kielce – Anatolij Dorosz, a także wciąż jeszcze aktualny gracz krakowskich „Pasów” – Suworow. Z Anglią ten pierwszy zagrał przez ostatnie 5 minut, Dorosz przesiedział mecz na ławce rezerwowych, a Suworow opuścił plac gry w przewie.

W eliminacjach Euro 2012 Mołdawia zajęła piąte miejsce w swojej grupie, wygrywając 3 z 10 meczów. Dwukrotnie udało jej się pokonać San Marino. Bilans uzupełnia niespodziewana wiktoria nad Finlandią 3 września 2010 roku w Kiszyniowie. Gole zdobywali wtedy wspomniani Dorosz i Suworow. W tamtych eliminacjach nasi dzisiejsi rywale mieli jeszcze kilka wartościowych wyników. Wyjazdowe porażki z Węgrami i Szwecją po 1:2 czy wreszcie minimalne przegrane z Holandią (po 0:1) wstydu piłkarzom Mołdawii nie przyniosły. Większość z tych rezultatów zanotowano na początku kwalifikacji, końcówka była już słabsza, a porażki wyższe. Tym bardziej dziwi falstart z Anglią, z którą oczywiście Mołdawia powinna przegrać, ale nie pięcioma bramkami.

Dzisiejsze spotkanie sędziował będzie Grek Ilias Spatas.

Bilans meczów Polska – Mołdawia:

Do tej pory graliśmy z Mołdawią trzy razy i za każdym razem wygrywaliśmy. Dwa pojedynki miały miejsce w eliminacjach MŚ1998, kiedy to pod wodzą Antoniego Piechniczka wygraliśmy 2:1 w Katowicach, a w rewanżu, już z Januszem Wójcikiem na ławce – 3:0 w Kiszyniowie. Rok temu na zgrupowaniu w Portugalii krajowy skład Franciszka Smudy wygrał 1:0.

10 listopada 1996, Katowice: Polska – Mołdawia 2:1 (Bałuszyński 4′, Warzycha 78′-k – Clescenco 82′-k)
7 października 1997, Kiszyniów: Mołdawia – Polska 0:3 (Juskowiak 23′, 56′ 60′)
6 lutego 2011, Villa Real de Santo Antonio,  Polska – Mołdawia 1:0 (Plizga 15′)

Transmisja meczu Polska – Mołdawia:

Po raz drugi z rzędu polscy kibice nie będą mogli obejrzeć meczu kadry Waldemara Fornalika w otwartej telewizji. Za 20 złotych mogą natomiast wykupić dostęp do usługi Pay-Per-View (czego oczywiście nie polecamy). Usługę oferują niektóre kablówki oraz Cyfrowy Polsat. W związku z zaistniałą sytuacją kolejny „dobry dzień” zanotują z pewnością serwisy internetowe oferujące transmisje z meczów piłki nożnej. Prezentujemy kilka linków znalezionych w sieci, pod którymi prawdopodobnie będzie dało się obejrzeć spotkanie. Jednocześnie informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za to co rzeczywiście będzie tam wyświetlane i nie mamy nic wspólnego z udostępnianymi transmisjami.

LINK 1 LINK 2 LINK 3

Z naszej strony zachęcamy do śledzenia wyniku na żywo:

Wynik na żywo ->

Oraz zapraszamy na relację w systemie „bomba-per-bomba” w serwisie Weszlo.com, która może okazać się lepszą rozrywką niż sam mecz we Wrocławiu 🙂


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/