Eliminacyjny wieczór z PubSportem! [wideo]

Na kilkudziesięciu stadionach Europy i nie tylko toczą się dziś boje eliminacji Mistrzostw Świata. Jako, że polska telewizja ewidentnie dała ciała i nie pokaże nawet meczu Polska – Mołdawia, postanowiliśmy Wam wyjść na przeciw i wrzucić parę obrazków. Ten wpis przez dzisiejszy wieczór i po części noc będzie zapełniał się wynikami i bramkami ze spotkań kwalifikacji do Mundialu w Brazylii.fot. www.warszawawesola.pl

Polska – Mołdawia 2:0

Polacy bo bardzo przeciętnym meczu pokonali Mołdawię 2:0. Pierwszego gola z rzutu karnego zdobył Jakub Błaszczykowski, ale trzeba przyznać, że sędzia dał się w tej sytuacji nabrać Piszczkowi na jego upadek w polu karnym.

Po przerwie mieliśmy przewagę i kilka okazji, ale jedynego gola zdobył Wawrzyniak.

Japonia – Irak 1:0

W grupie B kwalifikacji azjatyckich Japonia pokonała Irak 1:0. Jedyną bramkę strzelił Ryoichi Maeda. Półtorej minutowy skrót tego meczu:

Japonia ma 10 punktów w czterech meczach i zdecydowanie prowadzi w grupie. Rywale mają jednak rozegrane mniej spotkań (niektórzy nawet po dwa). W azjatyckiej grupie A prowadzi po trzech pełnych kolejkach Korea Południwa (7 punktów) przed Iranem, Katarem i Libanem (po 4 pkt)

Izrael – Rosja 0:4

W 6. minucie Rosja objęła prowadzenie po golu Kierżakowa z rzutu wolnego: Na 2:0 już w 19. minucie podwyższył Kokorin, wykorzystując błąd obrony Izraela: Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął pomocnik Wisły Kraków – Maor Melikson. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze 2 gole. Zdobyli je Kierżakow:oraz Fajzulin.

Gruzja – Hiszpania 0:1

W pierwszej połowie mistrzowie świata i Europy bili głową w mur. Skomasowana obrona Gruzji rzadko kiedy dopuszczała piłkę we własne pole karne. Hiszpanie wymieniali między sobą dziesiątki podań i oddawali sporo strzałów z dystansu. W ten sposób w 28. minucie David Silva trafił w słupek: Przed przerwą okazję miał jeszcze Soldado, ale przegrał pojedynek sam na sam z Lorią. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Nika Dżalamidze z Jagiellonii Białystok. Gruzin pojawił się na boisku w 64. minucie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sensacyjnym remisem, na dwie minuty przed końcem do siatki Gruzinów trafił Soldado.

Bośnia i Hercegowina – Łotwa 4:1

W wyjściowym składzie gości aż roiło się od piłkarzy znanych z T-Mobile Ekstraklasy. W podstawowej jedenastce mecz rozpoczęli Laizans, Visniakovs, Ljukjanovs oraz grający obecnie w HSV Hamburg Rudniew. Łotysze niespodziewanie zdobyli pierwszego gola już w 5. minucie, ale 7 minut później z karnego wyrównał Misimović. Jeszcze przed przerwą na 2:1 podwyższył Pjanić, a po zmianie stron dzieła zniszczenia dopełnili Dżeko i Misimović. Bośnia rozpoczęła eliminacje od dwóch wygranych i imponującego bilansu bramkowego 12:2.

Norwegia – Słowenia 2:1

Już w 16. minucie Słoweńcy objęli prowadzenie, a gola zdobył zawodnik Legii Warszawa – Marko Suler. Wyrównanie nastąpiło za sprawą Markusa Henriksena w 26. minucie. Wynik remisowy utrzymywał się do 94. minuty, wówczas 3 punkty Norwegom zapewnił golem z karnego John Arne Risse.

Turcja – Estonia 3:0

W bramce estońskiej Sergiej Pareiko, na ławce były gracz Korony Kielce – Sander Puri, a z gwizdkiem na murawie Marcin Borski – tak zaczął się ten mecz. Już w 17. minucie ważną decyzję podjął nasz sędzia, który wyrzucił z boiska Enara Jaagera. Na razie nie mamy informacji, czy była to słuszna decyzja.

Turcy wygrali pewnie 3:0. Skrót meczu:

Rumunia – Andora 4:0

W tym meczu obyło się bez polskich akcentów, ale nie zabrakło goli. Rumunii szybko wyszli na prowadzenie, które przed przerwą zdołali podwyższyć. Zrobił to efektownym strzałem z dystansu Lazar:  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0, a bramki zdobyli jeszcze Gaman i Maksim (oba gole w doliczonym czasie gry)

Anglia – Ukraina 1:1

Spotkanie na Wembley mogło świetnie rozpocząć się dla gospodarzy. Sędzia nie uznał jednak bramki Defoe. W odpowiedzi Konopljanka strzelił tak:

Gospodarze czekali na wyrównanie do 87. minuty i rzutu karnego wykonywanego przez Lamparda.

Gol na 1:0:

Pozostałe bramki. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na trafienie na 2:0 (na początku filmiku):

Belgia – Chorwacja 1:1

Belgia zremisowała z Chorwacją, a taką bramkę strzelił Guillame Gillet:

Portugalia – Azerbejdżan 3:0

Bardzo długo męczyli się Portugalczycy z Azerbejdżanem ale ostatecznie wygrali 3:0. Mimo 6 punktów, początek eliminacji nie był w ich wykonaniu zbyt efektowny – w piątek z ogromnym trudem ograli Luksemburg. Skrót wtorkowego meczu:

San Marino – Czarnogóra 0:6

Czarnogóra rozgromiła rywali z San Marino i wskoczyła na pierwsze miejsce w „polskiej grupie”. Bramki z tego meczu:

Serbia – Walia 6:1

Wynik mówi sam za siebie. Skrót spotkania:

Słowacja – Liechtenstein 2:0

Słowacy wygrali, ale w kontekście tego jak w piątek tego rywala zmasakrowała Bośnia, wynik nie robi dużego wrażenia. Cały mecz w bramce Słowaków spędził Dusan Kuciak z Legii. Gole:

Bułgaria – Armenia 1:0

Dobrze zaczęli te eliminacje Bułgarzy – po remisie z Włochami przyszła wygrana z Armenią. W tym meczu sędzia pokazał aż 3 czerwone kartki. Gol Manolewa:

W składzie Bułgarów cały mecz zagrał były gracz m.in. Zagłębia i Korony – Iljan Micański, na ławce przesiedzieli spotkanie Aleksandyr Tonew (Lech) i Cwetan Genkow (Wisła). U Ormian zagrał 53. minuty zagrał Lewon Hajrapetjan z Lechii Gdańsk.

USA – Jamajka 1:0

11. września to specjalna data dla Amerykanów. Z wiadomych względów to już nigdy nie będzie zwykły dzień w USA. Piłkarze z tego kraju uczcili go wygraną nad Jamajką, która przywraca im nadzieje na awans do 4. rundy eliminacji. W razie remisu to mogło być problemem. Piękna bramka Herculesa Gomeza:

Peru – Argentyna 1:1

Liderująca w południowoamerykańskich kwalifikacjach Argentyna tym razem musiała zadowolić się remisem w Limie. Bramkę dla Albicelestes strzelił Gonzalo Higuain. Gole z meczu: