Euro 2012: Anglia – Szwecja [zapowiedź]

Swoją drugą kolejkę Mistrzostw Europy rozgrywa w piątek grupa D.  W wieczornym pojedynku na stadionie w Kijowie zmierzą się reprezentacje Anglii i Szwecji. Obie ekipy nie wygrały swoich pierwszych meczów ( Anglia zremisowała z Francją, a Szwecją doznała porażki z Ukrainą) i będę starały się odkuć w swoim drugim spotkaniu. Bowiem przegrany dzisiejszego meczu pewnie pożegna się z mistrzostwami, dlatego obie drużyny muszą zagrać ofensywnie.

W teoretycznie lepszej sytuacji są Anglicy. Synowie Albionu zremisowali pierwszy mecz, ale był to pojedynek ze świetnymi Francuzami, a przecież to Trójkolorowi zagrali lepszy, bardziej ofensywny futbol. Jednakże Roy Hudgson umiał dobrze ustawić swój zespół, a jego gracze dobrze realizowali jego zamierzenia.  Wyspiarze pokazali się z niezłej strony, a w tym meczu chcą udowodnić swoją wartość i sprawić radość kibicom.

Natomiast Szwedzi przegrali pierwszą batalię ze współgospodarzami turnieju, znakomitymi w pierwszym meczu Ukraińcami. Ale Szwecja nie grała słabo, mogła ten mecz nawet wygrać, ale zabrakło szczęścia, precyzji i zgrania. Sam Ibrahimovic w ataku i solidna obrona to jednak za mało.

Nie mniej jednak mecz zapowiada się nader ciekawo. Drużyny kojarzone ze świetnej defensywy, muszą zagrać  bardzo dobrze w ofensywie. Przegrany pewnie zacznie się pakować. Emocje zaczynają się od 20. 45, a studio o 20.20. Transmisja w TVP 1. Mecz skomentują Jacek Jońca i Jacek Zieliński.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Bartosz Śliwicki
Uczeń gimnazjum, mieszkaniec Sompolna, fanatyk sportu. Lubi futbol w najwyższym wydaniu, ale nie gardzi biegami i skokami w zimę. Często ślęczy nad tenisem, namiętnie śledzi poczynania Radwańskiej i Janowicza. Pseudo-erudyta, nieokrzesany humanista, ministrant, ironista, leń i naczelny krytyk wszystkiego. Gustujący w refleksyjnych filmach oraz Depeche Mode. Żarliwy entuzjasta reportaży i Jerzego Pilcha.