Euro 2012: Hiszpania – Irlandia 4:0 [podsumowanie]

Hiszpania pokonała w Gdańsku Irlandię 4:0 w meczu grupy C Euro 2012.

Od początku meczu przewaga mistrzów Europy nie podlegała żadnej dyskusji. Już w 4 minucie wynik potężnym strzałem z 10 metrów otworzył Fernando Torres. Od tego momentu do końcowego gwizdka trwała nawałnica na bramkę Shaya Givena. Golkiper Irlandii dwoił się i troił, aby nie stracić więcej goli. Udało mu się wytrzymać do przerwy.

Tuż po przerwie, na 2:0 sprytnym uderzeniem podwyższył David Silva. Kolejne gole padły w końcówce. W 70 minucie sytuację sam na sam wykorzystał wreszcie Fernando Torres, zdobywając swojego drugiego gola na Euro 2012. Taki sam wynik ma też Cesc Fabregas, wprowadzony na boisko w drugiej połowie. Gracz Barcelony ustalił wynik meczu na 4:0 w 83. minucie.

Taki rezultat sprawia, że Hiszpania jest liderem grupy z czterema punktami. Do awansu wystarcza jej remis w ostatnim spotkaniu z Chorwacją. Irlandia, pomimo ambitnej walki, straciła szanse na awans do następnej rundy, a swojemu bramkarzowi i nieskuteczności Hiszpanów zawdzięcza, że nie straciła 2 razy więcej bramek.