Euro 2012: Hiszpania – Irlandia [zapowiedź]

Kilkadziesiąt minut po meczu Włochy – Chorwacja będzie można obejrzeć na PGE Arenie w Gdańsku potyczkę Hiszpanów z Irlandczykami. Pierwszy gwizdek tego spotkania o 20.45.

W obu drużynach nie ma żadnych osłabień i prawdopodobnie na boisko wyjdą takie same „jedenastki”, jak odpowiednio w meczu z Włochami i Chorwacją. A więc Vincente del Bosque nadal upiera się na grę bez napastnika. Ciekawe, jaki będzie tego efekt w meczu z Irlandczykami?

Nie ma co nawet porównywać dorobków obu reprezentacji na Mistrzostwach Europy, bo wówczas „zielona wyspa” prezentuje się bardzo blado. Warto tylko przypomnieć, że Hiszpanie to obrońcy tytułu sprzed czterech lat.

Jak to się mówi: „pierwsze koty za płoty”. Już mniej więcej wiemy na co stać obie drużyny. Irlandczyków nie stać na nic. Przegrali z teoretycznie najsłabszym rywalem w grupie i to dosyć znacznie, a Hiszpanie namęczyli się trochę z osłabioną reprezentacją Włoch. Faworyt może być tylko jeden, pomimo mojej sympatii do Irlandczyków. Tylko Hiszpania.

 – Po tym co zobaczyłem w tym meczu mam mętlik – przyznaje Trapattoni. – Może del Bosque zagra jednak Torresem, skoro zdecydował się go wpuścić na murawę w drugiej połowie? A może znowu wymyśli coś innego? Nie wiem, nie mam pojęcia kto zagra w ataku Hiszpanów przeciw nam. Sam nigdy nie zagrałem żadnym zespołem bez nominalnego napastnika – przyznaje włoski szkoleniowiec w wywiadzie udzielonym „The Independent”.

„Choć nasi rywale grają ofensywnie i agresywnie, to my powinniśmy dominować podczas gry” – powiedział w środę na konferencji prasowej w Gdańsku trener Hiszpanii Vicente del Bosque na dzień przed meczem piłkarskich mistrzostw Europy z Irlandią.

Warto dodać, że mecz poprowadzi Portugalczyk Pedro Proenca. Studio przedmeczowe będzie można obejrzeć od 20.20 na antenie TVP 1. Spotkanie będzie też transmitowane na TVP Sport i TVP HD. Pierwszy gwizdek o 20.45.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018