Euro 2012: Niemcy – Dania [zapowiedź]

O 20:45 Niemcy zmierzą się we Lwowie z Danią w meczu o awans do 1/4 finału Euro 2012. 

Podopieczni Joachima Loewa wygrali dwa pierwsze spotkania, ale wciąż nie mogą być spokojni o promocję do następnej fazy. By sobie ją zapewnić, powinni w starciu z Duńczykami zdobyć przynajmniej jeden punkt. W przypadku porażki i przy ewentualnym zwycięstwie Portugalii w równolegle toczonym pojedynku z Holandią, Niemcy będą musieli pożegnać się turniejem. W ekipie niemieckiej nikt jednak nie dopuszcza takiego scenariusza. Joachim Loew zdaje sobie sprawę, że trzeba jeszcze powalczyć w grupie B i szykuje najmocniejszą jedenastkę na mecz z Danią.

Nie zlekceważymy ich, nie dam żadnemu mojemu piłkarzowi wolnego. Jeśli będą jakieś zmiany, to takie, które moim zdaniem będą miały za zadanie pomóc drużynie.

A zmiana będzie przynajmniej jedna, gdyż zawieszony za karki jest Jerome Boateng. W ekipie Mortena Olsena nie zagrana natomiast napastnik Dennis Rommedahl, którego z gry wyklucza naciągnięcie mięśnia.

Duńczycy awansują na sto procent w przypadku wygranej, także remis może okazać się dla nich zwycięski. Stanie się tak jednak, tylko wtedy gdy Portugalia przegra z Holandią. W przypadku zrównania się punktami Danii  i Portugalii, gang Olsena wróci do domu, gdyż w poprzedniej kolejce przegrał z ekipą Paulo Bento 2:3. Duńczycy ciągle jeszcze rozpamiętują tamten dramatyczny mecz, ale liczą na odwrócenie złej karty.

Myślenie o tej porażce czy o zwycięstwie nad Holandią w niczym nam nie pomoże – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Danii. – W poprzednim tygodniu mieliśmy dwie szatnie. Jedna euforyczna, po wygranej, a druga pełna smutku i negatywnych odczuć po porażce. Wolimy tę pierwszą szatnię. Nasz los jest wciąż w naszych rękach i to nam się bardzo podoba.

Spotkanie sędziował będzie sędzia Velasco Carballo z Hiszpanii, który podczas Euro 2012 prowadził już mecz otwarcia. Spisał się w nim nadzwyczaj przeciętnie, podejmując sporo drobiazgowych decyzji o faulach i pochopnie wyrzucając z boiska greckiego piłkarza. Mecz we Lwowie zacznie się o 20:45, a transmisję na żywo będzie można obejrzeć w TVP 2.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz