Euro 2012: Polska- Rosja [zapowiedź]

 Już dzisiaj drugi mecz na Mistrzostwach Europy rozegrają Polacy. Tym razem zmierzymy się z Rosjanami, popularnie zwanymi „Ruskami”. Pierwszy gwizdek o 20.45, a stadion? Stadion bez zmian, czyli Narodowy w Warszawie, ale uwaga! z otwartym dachem!

Jak każdy już powinien wiedzieć, w tym meczu nie wystąpi Wojciech Szczęsny, który ukarany został czerwoną kartką w potyczce z Grecja i musi pauzować jeden mecz. (Nie)Szczęsnego zastąpi Przemysław Tytoń. Prawdopodobnie w składzie zajdzie jeszcze jedna roszada, a mianowicie mecz od pierwszej minuty rozpocznie mecz Dariusz Dudka, który zastąpi Macieja Rybusa.

Nasz skład powinien prezentować się tak:

Tytoń – Piszczek, Perquis, Wasilewski, Boenisch – Dudka, Polański, Murawski – Obraniak, Błaszczykowski – Lewandowski.

W lepszej sytuacji od naszej są natomiast Rosjanie. Zanotowali oni bowiem przekonującą wygraną z Czechami różnicą trzech bramek i nie przydarzyła im się żadna kontuzja, ani czerwona kartka, a więc powinni wyjść tym samym składem co na mecz z Cechem i spółką, który prezentował się tak:

16. Wiaczesław Małafiejew – 2. Aleksandr Aniukow, 12. Aleksiej Bieriezuckij, 4. Siergiej Ignaszewicz, 5. Jurij Żyrkow – 8. Konstantin Zyrianow, 7. Igor Dienisow, 6. Roman Szyrokow – 17. Ałan Dzagojew, 11. Aleksandr Kierżakow, 10. Andriej Arszawin

Pod względem doświadczenia na Mistrzostwach Europy Rosjanie biją nas na głowę. To będzie nasz dopiero drugi występ na ME, a ich występów nawet nie chciało mi się liczyć, ale coś w okolicach 10 będzie. Natomiast na ostatnich ME my nawet nie wyszliśmy z grupy, a Rosjanie mogli się poszczycić dojściem do półfinału.

Absolutnym faworytem meczu wydaje się być ekipa Rosjan, natomiast warto podkreślić to „wydaje się”, bo już jedną niespodziankę ma tych Mistrzostwach mieliśmy i kto wie czy dzisiejszego wieczora nie nadejdzie druga.

Sędzią tego spotkania będzie Niemiec Wolfgang Stark. Jak na razie jest to dla nas szczęśliwy sędzia, bo sędziował nam dwa mecze i oba wygraliśmy 2:1. Studio przedmeczowe będzie można zobaczyć od 20.20 na TVP 1. Spotkanie będzie też transmitowane na TVP Sport i TVP HD. Pierwszy gwizdek o 20.45.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI