Euro 2012: Portugalia – Holandia [podsumowanie]

Euro 2012

Portugalia pokonała Holandię 2:1 i awansowała do 1/4 finału Euro 2012. Oba gole dla Portugalii zdobył Cristiano Ronaldo.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji drużyny Portugalii. Co prawda prowadzenie objęli bardzo szybko Holendrzy (strzał z dystansu Rafaela Van der Vaarta), ale to Portugalia przeważała przez większość czasu. Raz po raz sytuacje strzeleckie stwarzał Cristiano Ronaldo i jedną z nich wykorzystał. Gdyby podopieczni Paulo Bento zdobyli przed przerwą 3 gole, to dziurawa holenderska obrona nie powinna mieć większych pretensji. Sam Ronaldo mógł skompletować hat tricka, a sytuację sam na sam zmarnował Helder Postiga.

Pierwsze 20 minut po przerwie to trochę spokojniejsza gra obu drużyn, chociaż wciąż pod dyktando Portugalii. W 65 minucie po świetnej kontrze Ronaldo, Fabio Coentrao oddał soczysty strzał, ale został on sparowany na róg przez Stekelenburga.

Portugalczycy nie rezygnowali jednak z kolejnych szybkich ataków i na około kwadrans przed końcem dopięli swego. Cristiano Ronaldo po raz drugi pokonał bramkarza Holandii, czym ustalił wynik meczu i zapewnił swojej drużynie awans do 1/4 finału, gdzie zagrają z Czechami. W ostatnich minutach CR7 zaliczył jeszcze jeden strzał w słupek, a Robin Van Persie przegrał pojedynek oko w oko z Rui Patricio.