Euro 2012: Rosja – Czechy [zapowiedź]

W piątkowy wieczór, oczy europejskich kibiców zwrócą się na Wrocław, gdzie w drugim meczu Grupy A zmierzą się Rosja i Czechy. Spotkanie rozpocznie się o 20:45. 

Każdy mecz w Grupie A, uważanej za najsłabszą w turnieju będzie szalenie istotny. Wszystkie cztery drużyny prezentują zbliżony poziom i o awansie mogą zadecydować detale. Rosja wydaje się być minimalnym faworytem rywalizacji o dwa czołowe miejsca, ale zespół Czech, również ma dużą ochotę znalezienie się w pierwszej dwójce po trzech meczach grupowych.

Mecz na stadionie miejskim we Wrocławiu będzie dopiero drugim pojedynkiem reprezentacji tych krajów pod obecnymi nazwami. Poprzednie starcie miało miejsce podczas Euro 1996, kiedy to padł remis 3:3. Zdobyty wówczas w 88. minucie meczu gol Vladimira Smicera zapewnił Czechom awans do ćwierćfinału. Ostatecznie Czesi doszli aż do finału turnieju w Anglii. Rosjanie pożegnali się z turniejem po omawianym meczu w Liverpoolu. Od tamtego czasu obie drużyny zanotowały jeszcze po jednym znaczącym sukcesie w mistrzostwach Europy. W 2004 roku drużyna czeska dotarła do półfinału Euro w Portugalii (przegrana po dogrywce z Grecją). Rosja cztery lata później doszła do tego samego etapu rozgrywek (porażka z Hiszpanią) na boiskach Austrii i Szwajcarii.

Za Rosjanami przemawiają wyniki spotkań towarzyskich, w których nawiązywali walkę z renomowanymi rywalami. Niedawno udało im się zremisować z Urugwajem 1:1 oraz pokonać innego finalistę – Włochów 3:0. W tym roku na liście pokonanych przez nich drużyn jest także Dania. W zgoła odmiennych nastrojach do Polski przyjechała ekipa Czech, która nie zachwycała w sparingach, a tuż przed przybyciem do Wrocławia przegrała z Węgrami 1:2.

Trener Czechów Michal Bilek docenia osiągnięcia rosyjskiego zespołu, ale wierzy, że jego podopieczni są w stanie osiągnąć korzystny wynik .

Zawsze ważne jest, aby dobrze zacząć. Mamy nadzieję, że osiągniemy dobry wynik w tym meczu. Wierzę, że zespół jest dobrze przygotowany i obecny stan rozluźnienia w kadrze będzie istotny. Możliwe, że najtrudniejszego rywala mamy w pierwszy meczu, faworyta naszej grupy, Rosję, która wygrała ostatnie spotkanie towarzyskie z Włochami 3:0. To tworzy ogromny szacunek, jednak wierzę w moją drużynę i wierzę, że odniesiemy sukces w tym spotkaniu.

 Wartość swojego zespołu zna także trener Dick Advocaat. Holender wierzy, że Rosjanie znów mogą napsuć sporo krwi faworytom turnieju.

Mamy dobry zespół, mamy umiejętności i piłkarze w to wierzą. Jeśli wszystko zrobimy jak należy to mamy szansę pokonać każdego. Jesteśmy groźnym zespołem.

Mecz we Wrocławiu będzie sędziowany przez angielską piątkę sędziowską z Howardem Weebem w roli głównego arbitra. Mecz rozpocznie się 0 20:45, a transmisję na żywo przeprowadzi TVP 2, TVP Sport oraz TVP HD.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/