Euro 2012: Rosja – Grecja [podsumowanie]

W ostatnim meczu Grupy A Euro 2012 Rosja przegrała na Stadionie Narodowym w Warszawie Grecją 0:1 . Drużyna  z Hellady zapewniła sobie awans do 1/4 finału z drugiego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie, przewagę mieli Rosjanie, ale ich akcjom brakowało błyskotliwości i przebojowości. Grecy pokazali to z czego słyną – czyli dobrą defensywę i szybkie kontrataki. Niespodziewanie w doliczonym czasie gry pierwszej części meczu gracze z Hellady wyszli na prowadzenie. Wrzut z autu w okolicach 40 metrów od bramki przerodził się w sytuację sam na sam, którą wykorzystał Karagounis. Gol sprawił, że po pierwszej połowie Grecy byli na drugim miejscu w grupie i mięli awans na wyciągnięcie ręki.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie i Grecja, na skutek wygranej Czechów z Polską awansowała do 1/4 finału Euro 2012.