Euro 2012: Ukraina – Anglia [zapowiedź]

We wtorek ostatnia kolejka fazy grupowej. W jednym z meczów grupy D zmierzą się reprezentacje Anglii i Ukrainy. Obie drużyny mają duże szanse na awans. W nieznacznie lepszej sytuacji są Anglicy, którzy mają o 1 punkt więcej niż współgospodarze turnieju, ci bowiem mają na koncie wygraną ze Szwedami i przegraną z Francuzami. Jednakże dwie ekipy muszą zagrać ofensywnie, wygrana daje któremuś z zespołów  bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Anglicy pokazali, że mają ogromny potencjał, szczególnie w meczu ze Szwecją. Świetny bramkarz, dość solidna obrona, wybitny Steven Gerard w środku pola, niesamowicie szybcy skrzydłowi, a w meczu z Ukrainą zagra, naładowany pozytywna energią Wayne Ronney. Anglicy na serio mają niezła „pakę”.

Natomiast Ukraińcy na prawdę mogą się podobać, widać, że grają z wielką determinacją. Dobrze łączą potężne doświadczenie starszych graczy, z młodymi, zgranymi nieco kopaczami. Mają także charyzmatycznego trenera, widać, że to dla nich wielki autorytet.

Mecz zatem zapowiada się bardzo ciekawie. Te dwie ekipy stworzyły już na tym turnieju wielkie widowiska. Wydaję mi się, że to właśnie w tej grupie jest najwięcej emocjonujących potyczek. Tym razem nie może być inaczej. Transmisja w TVP 1 o 20.45. Mecz z Doniecka skomentują Maciej Iwański i Rafał Ulatowski


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Bartosz Śliwicki
Uczeń gimnazjum, mieszkaniec Sompolna, fanatyk sportu. Lubi futbol w najwyższym wydaniu, ale nie gardzi biegami i skokami w zimę. Często ślęczy nad tenisem, namiętnie śledzi poczynania Radwańskiej i Janowicza. Pseudo-erudyta, nieokrzesany humanista, ministrant, ironista, leń i naczelny krytyk wszystkiego. Gustujący w refleksyjnych filmach oraz Depeche Mode. Żarliwy entuzjasta reportaży i Jerzego Pilcha.