Eurobasket 2013 – Czesi wygrywają w ostatnich sekundach

W drugim meczu podczas Eurobasketu 2013 Polska przegrała w dramatycznych okolicznościach z Czechami 68:69.

Początek meczu zdecydowanie należał do Polaków. Zmobilizowani chęcią rehabilitacji za środową porażkę z Gruzją, podopieczni Dirka Bauermanna szybko wywalczyli kilkupunktową przewagę nad Czechami, którzy także zaznali porażki w pierwszej kolejce (ze Słowenią). Po pierwszej kwarcie Biało-Czerwoni prowadzili 25:13. Niestety, przez kolejne kilkanaście minut grali już dużo słabiej, co przełożyło się na wynik. Do przerwy na tablicy widniał jeszcze rezultat 38:34, ale już na 10. minut przed końcową syreną to Czesi wygrywali 50:49.

Przez pierwsze minuty finałowej odsłony tego pojedynku lepiej grali nasi południowi sąsiedzi. Przełożyło się to na ich trzypunktowe prowadzenie. Na szczęście dla Polaków w świetnej dyspozycji był Michał Ignerski. Na 5. minut przed końcem jego trzypunktowy rzut dał nam remis i nadzieję na korzystny wynik. W tamtym okresie gry polski koszykarz był nie do zatrzymania dla przeciwników – zdobył 9 punktów z rzędu, dzięki czemu „nasi” odzyskali prowadzenie (62:58 na 3:22 sekundy przed końcem). Poziomem dostosowali się do niego koledzy z zespołu, dzięki serialowi punktowemu 13:0 Polska prowadziła 66:58 na 2 minuty przed syreną.

Na tym jednak nie skończyły się emocje związane z tym spotkaniem. Czesi zdołali ponownie zbliżyć się na 2 „oczka”, a gdy na zegarze pozostało 10 sekund, mieli okazję na doprowadzenie do remisu. Jan Vesely spudłował na szczęście jeden z dwóch rzutów osobistych i Polacy utrzymali minimalną przewagę. Niestety, dwie sekundy potem Maciej Lampe zanotował identyczną skuteczność na linii rzutów wolnych i inicjatywa wróciła do Czechów. W finałowej akcji rywale okazali się sprytniejsi, oddali cenny rzut za trzy punkty i wygrali 69:68. Oznacza to, że Polacy praktyczne stracili szansę awansu do drugiej rundy turnieju.

***

Tabele Eurobasketu 2013 >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!