Eurobasket 2015: Francuzi nieznacznie lepsi od Polaków

W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Eurobasketu 2015 przegrała w Montpellier z Francją 66:69.

Obie drużyny miały przed tym starciem po dwa zwycięstwa, ale to gospodarze i mistrzowie Europy Francuzi byli zdecydowanym faworytem. Ekipa Polski nie sprzedała jednak tanio skóry i do końca walczyła o niespodziankę. Po dobrej, remisowej pierwszej kwarcie, w drugiej nieznaczną przewagę uzyskali Francuzi, którzy do przerwy prowadzili 30:26.

W drugiej połowie prowadzenie Trójkolorowych było wyższe, ale w końcówce ambitni Polacy zdołali doskoczyć do faworyzowanych rywali. Kto wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby nasi reprezentanci kilkanaście sekund przed końcem, po udanej akcji obronnej, nie stracili piłki przez prosty błąd przy wznowieniu, marnując tym samym okazję na zniwelowanie strat do jednego punktu.

Nawet mimo tamtej, kosztownej pomyłki, w ostatnich 16 sekundach mieliśmy jeszcze piłkę i okazję na remis, ale Francuzi potroili w obronie szukającego trzypunktowego rzutu AJ Slaughtera. Jedyną opcją, jaka pozostała naszemu rozgrywającemu, było oddanie piłki Marcinowi Gortatowi. Próba rzutu z dystansu w wykonaniu naszego centra była nieudana i mecz skończył się porażką 66:69. Wynik i postawa naszej drużyny pokazuje jednak, że na tych mistrzostwach nie musimy obawiać właściwie żadnego rywala.