Eurobasket 2015: Polacy lepsi od Rosjan!

Wygraną 82:79 zakończyli drugi mecz na tegorocznym Eurobaskecie nasi koszykarze. We francuskim Montpellier biało-czerwoni dość pewnie ograli utytułowanych rywali, choć w końcówce omal nie roztrwonili wyraźnej przewagi.

W pierwszej połowie mecz był dynamiczny, a prowadzenie zmieniało się kilka razy. Po 20 minutach gdy, głównie dzięki czterem trójką Adam Waczyńskiego prowadziliśmy 42:40.

Druga część spotkania była bardziej pod dyktando reprezentacji Polski, która szybko uzyskała przewagę kilku punktów i zdawała się kontrolować pojedynek. Rosjanie ambitnie walczyli i ponownie zbliżyli się na „jedno posiadanie”, w związku z czym czwarta kwarta zapowiadała się szalenie emocjonująco.

Taka też rzeczywiście była, ale nerwowej końcówki udałoby się uniknąć, gdyby nie akcja 3+2, którą podarowaliśmy Rosjanom w ostatniej minucie. Zmniejszała ona nasze prowadzenie z 7 do dwóch punktów. Gdy Waczyński 5 sekund przed syreną wykorzystał tylko jeden rzut wolny, zajrzało nam w oczy widmo dogrywki. Chwilę potem rzuty wolne wykonywali bowiem Rosjanie i po pierwszym pudle, sprytnie poszukali zbiórki i rzutu trzypunktowego, który na szczęście był niecelny.

Polska wygrała 82:79 i zanotowała drugi triumf na ME 2015. W poniedziałek naszą drużynę czeka kolejne bardzo trudne wyzwanie – mecz z gospodarzami Francuzami. Początek o 21:00.