Eurobasket 2015: Polacy pokonani przez Izrael

Polska przegrała z Izraelem 73:75 w czwartym meczu grupowym Eurobasketu 2015.

Polacy dobrze rozpoczęli spotkanie z Izraelem i po pierwszej, bardzo dynamicznej kwarcie prowadzili 24:22. Niestety w drugiej części spotkania zaczęli nagminnie tracić piłkę, co zaczęło budować przewagę ekipy Izraela. Na szczęście nieźle funkcjonowała nasza obrona, dzięki czemu po 20 minutach przegrywaliśmy zaledwie trzema „oczkami” – 32:35.

Na początku trzeciej kwarty zdawało się, że Biało-czerwoni łapią wreszcie swój rytm i odzyskują kontrolę nad meczem. Przewaga naszej reprezentacji trwała jednak krótko, a potem do głosu doszli rywale. Izrael po 30 miutach prowadził jednym punktem.

W czwartej kwarcie ponownie Polakom udało się na moment wyjść na prowadzenie, ale „odjechanie” rywalowi okazało się niemożliwe. W końcówce to ekipa Izraela miała cztery punkty przewagi i gra na „faule” dowiozła ich do dwupunktowej wygranej 75:73.

Jeszcze przed meczem okazało się, że oba te zespoły wyjdą z grupy, a stawką pojedynku, podobnie jak jutrzejszego starcia Polska – Finlandia są jedynie konkretne miejsca w tabeli grupowej.

Tabele Eurobasketu >>

fot Andrzej Romański/PZKosz

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz