Eurobasket: Polska ograła Finlandię i kończy grupę na trzecim miejscu

Koszykówka

Polska pokonała Finlandię 78:65 i zajęła trzecie miejsce w grupie Eurobasketu 2015. Biało-czerwoni przechodzą do fazy pucharowej z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

W ostatnim meczu grupowym z Finlandią Polacy potwierdzili, że należą do „klasy średniej” europejskiego basketu i są w stanie rywalizować na zbliżonym poziomie z większością zespołów na kontynencie. Do przerwy Biało-czerwoni prowadzili jednym punktem – 42:41.

Trzecia kwarta także toczyła się pod delikatne dyktando Polaków, ale przewaga punktowa nie chciała urosnąć. Przez moment prowadziliśmy sześcioma „oczkami” i taką też różnicę zanotowano po 30 minutach walki (58:52).

Kluczowy dla losów meczu był początek czwartej kwarty, którą Finowie rozpoczęli bardzo słabo. W ciągu czterech minut Polacy zwiększyli przewagę do dziesięciu punktów i prowadzili już 66:56. Grająca z minuty na minutę gorzej ekipa ze Skandynawii nie była w stanie już tego odrobić i przegrała 65:78.

Polska z bliansem 3:2 zakończy fazę grupową na trzecim miejscu. Rywalem w 1/8 finału 13. września w Lille będzie wicemistrz grupy B, którym wciąż mogą zostać trze ekipy (Włochy, Turcja, Hiszpania). O tym z kim zagrają Biało-czerwoni poinformujemy wieczorem na naszej stronie z terminarzem i wynikami Eurobasketu.