Euroliga: Wysoka porażka Asseco Prokomu

Euroliga 2012/13

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia przegrali z Montepaschi Siena 66:101 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Euroligi.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się doskonale dla Prokomu. Pewna i skuteczna gra pod oboma koszami zaowocowała osiągnięciem kilku punktów przewagi przez mistrzów Polski. Drużyna ze Sieny miała kłopoty ze zdobywaniem punktów niemal przez całe pierwsze 10 minut gry. Niestety w szeregi Asseco Prokomu w końcówce wdarła się nerwowość i momentalnie wykorzystali to goście, efektem było zniwelowanie różnicy do zaledwie jednego punktu. Gospodarze prowadzili 22:21.

Druga kwarta była fatalna w wykonaniu gdynian – choć nie zapowiadały tego początkowe minuty. Do stanu 28:27 gra toczyła się kosz za kosz, potem nagle przewagę zaczął osiągać zespół ze Sieny. W szczytowym momencie różnica wynosiła nawet 11 punktów. Po przerwie na żądanie trenera Kemzury drużyna Asseco Prokomu pokazała się nieco lepszej strony i po pierwszej połowie przegrywała „tylko” 35:42.

Wystarczyło 120 sekund trzeciej partii, by strata polskiej ekipy wzrosła do rekordowych rozmiarów – 12 punktów. Na pierwsze punkty po przerwie kibice Asseco czekali aż 3 i pół minuty, obserwując w międzyczasie festiwal błędów i przestrzelonych rzutów swoich pupili.  Co gorsza, nie było widoków na poprawę – w 26. minucie różnica wynosiła już 18 punktów i Kemzura poprosił o czas. To także nie przyniosło efektów, po kolejnym trzypunktowym trafieniu Browna było 40:60. To kompromitujące dla graczy z Gdyni 10 minut zakończyło się natomiast przy wyniku 47:79.

Ostatnia kwarta niewiele już zmieniła i mecz zakończył się wynikiem 66:101.