Euroliga: Asseco Prokomu pierwszy mecz o życie

Euroliga 2012/13

W czwartek o 19:45 w Ergo Arenie dojdzie do niezmiernie istotnego meczu 6. kolejki koszykarskiej Euroligi. Mistrzowie Polski – Asseco Prokom Gdynia zmierzą się z francuskim zespołem Elan Chalon. Porażka może przekreślić nadzieje gdynian na awans do drugiej rundy rozgrywek.

Sytuacja Prokomu przed rundą rewanżową nie jest kolorowa. Team Ketsutisa Kemzury wygrał dotychczas tylko jeden mecz (z Albą Berlin) i poniosła 4 porażki. W każdym z tych przegranych spotkań można było zrobić więcej i osiągnąć lepsze rezultaty. Z Unicają Malaga zabrakło dwóch punktów, grając Montepaschi Siena i Maccabi Tel-Awiw należało podjąć więcej walki, by nie przegrywać ponad trzydziestoma punktami. Oddzielną historią było inauguracyjne starcie z Elan Chalon na wyjeździe. Tam Asseco Prokom mógł, a nawet powinien pokusić się o zwycięstwo. Drużyna zanotowała jednak zbyt dużo strat i ostatecznie uległa siedmioma punktami.

W tej chwili oba zespoły znajdują się na ostatnich miejscach w grupie B i mają po 6 punktów. Dla jednych i drugich będzie to kluczowy pojedynek, taki który wygranego ustawi w niezłej pozycji wyjściowej w walce o 4. lokatę w grupie, a pokonanego zepchnie pod ścianę. Idealnym rozwiązaniem dla polskiej ekipy byłby triumf minimum ośmioma punktami. To pozwoliłoby legitymować się lepszym bilansem w dwumeczu z Elan i wyprzedzić Francuzów, w razie równej liczby punktów na koniec rozgrywek I fazy zasadniczej.

Optymizmem nie napawa forma gospodarzy w ostatnich dniach. Najpierw gdynianie męczyli się ze słabiutką Rosą Radom, a potem przegrali w Słupsku z Energą Czarnymi. Drużyna ma jeszcze jeden zaległy mecz z PGE Turowem do rozegrania i w tej chwili plasuje się na szóstym miejscu w Tauron Basket Lidze.

Początek widowiska w Ergo Arenie o 19:45, transmisja w Canal Plus Sport.

***

Tabele i wyniki wszystkich grup Euroligi >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/