Euroliga: PGE Turów przegrał z Fenerbahce, mistrzowie Polski zbierają doświadczenia

Koszykówka

PGE Turów Zgorzelec przegrał w Lubinie z Fenerbahce Stambuł 76:91 w meczu drugiej kolejki koszykarskiej Euroligi. Mimo wysokiej porażki, mistrzowie Polski pozostawili po sobie dobre wrażenie w meczu z renomowanym i doświadczonym przeciwnikiem.

Pierwsza kwarta przyniosła gospodarzom spore rozczarowanie. Przyjezdni ze Stambułu błyskawicznie uzyskali dość znaczną przewage i już po dziesięciu minutach prowadzili 30:15.

Dużo lepiej ekipa PGE Turowa wypadła w drugiej odsłonie, gdy udało jej się zniwelować różnicę do dziesięciu punktów. Wynik do przerwy to 40:50, ale w trakcie kwarty różnica chwilami była nawet niższa.

Trzecia kwarta przyniosła kolejne zmniejszenie różnicy między obiema ekipami. Turów zbiżył się o kolejny punkt, bo kwartę wygrał jednym "oczkiem". Zyski mogły być jeszcze wyższe, ale goście w końcówce punktowali nieco lepiej, choć wcześniej ich prowadzenie zmalało już na zaledwie sześć punktów.

Niestety na początku ostatniej części gry gospodarze dali się kilkakrotnie zaskoczyć i to zmusiło ich do niwelowania 13 "oczek" straty. To trudne zadanie udało się zrealizować nadspodziewanie dobrze i trzy minuty przed ostatnią syreną różnica między drużynami wynosiła tylko 5 punktów. Po czasie dla trenera Fenerbahce Zelijko Obradovica, zespół ze Stambułu udowodnił jednak swoją wyższość i odskoczył na niesprawiedliwie wysoką różnicę 15. punktów. Mecz zakończył się wynikiem 76:91.