Euroliga: Przykra porażka PGE Turowa w Mediolanie

Koszykówka

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali w Mediolanie z EA7 Emporio Armani 71:90 w kolejnym meczu Euroligi 2014/15. O wyniku przesądziła fatalna czwarta kwarta, przegrana przez mistrzów Polski 14:30.

Po słabiutkiej pierwszej kwarcie – przegranej 16:26, mistrzowie Polski odrobili znaczną część strat w drugiej. Przez chwilę na tablicy wyświetlał się nawet remis, a na przerwę zespoły zeszły przy prowadzeniu ekipy z Mediolanu 40:38.

Niestety już po kilku akcjach trzeciej części spotkania, koszykarze PGE Turowa Zgorzelec ponownie mieli do odrobienia pokaźną stratę punktową. Gospodarze momentalnie odskoczyli wtedy na 12 punktów. Na szczęście pod koniec kwarty polski zespoł zanotował serial punktowy 9:0, dzięki czemu doprowadzili do wyniku 58:57 dla Włochów. Przy takim też rezultacie rozpoczęła się decydująca odsłona tego pojedynku.

Po wznowieniu gry w czwartej kwarcie serial przyjezdnych znalazł kontynuację. Po koszu Chrisa Wrighta PGE Turów objął jednopunktowe prowadzenie. Niestety w kolejnych akcjach do głosu ponownie doszli mediolańczycy a przestój trafił się gościom. Na 7 minuty przed ostatnią syreną Armani prowadziło już 69:61. Turów grał w tym momencie fatalnie, nie mając koncepcji w ataku. Większość akcji ofensywnych kończyła sie niecelnymi trójkami. Takiego problemu nie mieli Włosi – po kolejnej trójce Alessandro Gentile zobiło się 72:61. Trzeci raz w meczu nie udało się już odrobić takiej straty i to EA7 Emporio Armani Mediolan mogło świętować drugie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi. Mecz zakończył się rezultatem 90:71, który nie całkiem oddaje to co działo się na boisku przez większą część gry.