Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem!

Paweł Fajdek został mistrzem świata w rzucie młotem. Podczas zawodów w Moskwie Polak uzyskał 81,97m. Wynik ten jest najlepszym w tym sezonie rezultatem na świecie.

Polak swój najlepszy rzut oddał już w pierwszej próbie. Prowadzenia objętego na początku konkursu, nie oddał do końca. Srebrnego medalistę – Węgra Krisztiana Parsa wyprzedził o ponad 1,5 m. Dotychczasowy mistrz globu zaliczył 80,30m. Brąz przypadł reprezentującemu Czechy Lukasowi Melichowi.

W konkursie startował również drugi Polak – doświadczony Szymon Ziółkowski. Niestety w trzeciej kolejce został on przerzucony przez jednego z rywali i odpadł ze ścisłego, ośmioosobowego finału. Z wynikiem 76,84 z drugiej serii został on sklasyfikowany na 10. miejscu.

Medal Fajdka jest pierwszym polskim krążkiem podczas MŚ Moskwa 2013. Polska po 3. dniach trwania imprezy zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Stany Zjednoczone.