Falstart koszykarzy

Koszykówka

Polscy koszykarze przegrali w Ergo Arenie z Belgią 57:64. Był to pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy. Najwięcej punktów – 23 zdobył Marcin Gortat.

Polacy rozpoczęli spotkanie przyzwoicie, prowadząc 21:17 po pierwszej kwarcie. Katastrofy nie zapowiadała także druga ćwiartka pojedynku, po której na tablicy wyników widniał remis 33:33. Niestety, Biało-Czerwoni fatalnie zagrali po przerwie, kiedy to pozwolili odskoczyć Belgom na 9 punktów. Nasi zdobyli się na zryw i 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy tylko 54:56, do remisu nie udało się jednak doprowadzić.

Warta odnotowania jest statystyka rzutów trzypunktowych – reprezentanci Polski trafili zaledwie 1 z 18! Ciężko zatem było marzyć o wygranej z niezłym rywalem, jakim jest reprezentacja Belgii. Eliminacje Eurobasketu zaczęły się zatem fatalnie i po dzisiejszym pokazie nieskuteczności ciężko z optymizmem patrzeć w przyszłość. Na szczęście pozostali grupowi rywale – Szwajcaria i Albania nie powinni sprawić nam takich trudności.