Falun 2015: Jaśkowiec i Kowalczyk w finale sprintu drużynowego

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego techniką dowolną na mistrzostwach świata w Falun. Polki w swoim półfinale były drugie, ustępując jedynie Norwegii. 

Na pierwszym odcinku w naszej drużynie występowała Justyna Kowalczyk, sztafetę kończyła zaś Sylwia Jaśkowiec. Na ostatniej zmianie zawodniczka ta zniwelowała 4 sekundy straty do Szwedek i Norweżek dzięki czemu do końca walczyła o wygraną. Ostatecznie przegrała z Norweżką Fallą, ale pokonała Szwedkę Nilsson. Drugie miejsce dało naszym reprezentantkom bezpośredni awans do finału.

Z drugiego półfinału awansowały Niemki oraz Amerykanki. Stawkę finału uzupełnia też sześć ekip z najlepszymi czasami z dalszych lokat – Szwecja, Francja i Szwajcaria z pierwszego biegu oraz Finlandia, Rosja i Słowenia z drugiego.

Rywalizacja finałowa ruszy o 14:30.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz