Falun 2015: Jaśkowiec i Kowalczyk w finale sprintu drużynowego

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec awansowały do finału sprintu drużynowego techniką dowolną na mistrzostwach świata w Falun. Polki w swoim półfinale były drugie, ustępując jedynie Norwegii. 

Na pierwszym odcinku w naszej drużynie występowała Justyna Kowalczyk, sztafetę kończyła zaś Sylwia Jaśkowiec. Na ostatniej zmianie zawodniczka ta zniwelowała 4 sekundy straty do Szwedek i Norweżek dzięki czemu do końca walczyła o wygraną. Ostatecznie przegrała z Norweżką Fallą, ale pokonała Szwedkę Nilsson. Drugie miejsce dało naszym reprezentantkom bezpośredni awans do finału.

Z drugiego półfinału awansowały Niemki oraz Amerykanki. Stawkę finału uzupełnia też sześć ekip z najlepszymi czasami z dalszych lokat – Szwecja, Francja i Szwajcaria z pierwszego biegu oraz Finlandia, Rosja i Słowenia z drugiego.

Rywalizacja finałowa ruszy o 14:30.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/