Falun 2015: Kowalczyk wygrała kwalifikacje sprintu, Marcisz też z awansem

Justyna Kowalczyk wygrała kwalifikacje sprintu techniką klasyczną podczas mistrzostw świata w Falun. Do ćwierćfinałów awansowała Ewelina Marcisz. 

Kowalczyk pobiegła z trzecim numerem startowym, objęła prowadzenie i czekała na przejazd kolejnych rywalek. Te notowały rezultaty gorsze od Polki i nasza reprezentantka wygrała eliminacje przed Norweżkami Fallą i Gjeitnes. Szósty czas (ponad 2,5 s straty) zanotowała Marit Bjoergen.

Awans z trzydziestego miejsca wywalczyła też Ewelina Marcisz. Niestety nieco za wolno pobiegły Sylwia Jaśkowiec (33. lokata) i Kornelia Kubińska (35. miejsce).

Ćwierćfinały ruszą o 15:15.

Wyniki kwalifikacji:

1. KOWALCZYK
2. Falla /NOR/
3. Gjeitnes /NOR/
4. Oestberg /NOR/
5. Nilsson /SWE/
6. Bjoergen /NOR/

30. MARCISZ
33. JAŚKOWIEC
35. KUBIŃSKA

***

Niestety żaden z Polaków nie przeszedł kwalifikacji mężczyzn. Wygrał je broniący tytułu Nikita Kriukow. Czterej biało-czerwoni stracili do niego ok. 9-10 s, awans dawał wynik gorszy od Kriukowa maksymalnie o 7,33 s. W ten sposób Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Konrad Motor i Sebastian Gazurek zakończyli rywalizację.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/