Jesteś tutaj

Strona poświęcona biegom narciarskim na MŚ w narciarstwie klasycznym Falun 2015.

[tab:Terminarz]

TERMINARZ: /kliknij na nazwę zawodów, by przeczytać podsumowanie/

Środa, 18 lutego:
13:30 Kwalifikacje 5 km (K) T. Dowolna
15:00 Kwalifikacje 5 km (M) T. dowolna
Czwartek, 19 lutego:
13:00 Sprint (K) – kwalifikacje T. klasyczna
13:30 Sprint (M) – kwalifikacje T. klasyczna
15:15 Sprint (K) – finały T. klasyczna
15:15 Sprint (M) – finały T. klasyczna
Sobota, 21 lutego:
13:00 Skiathlon 15 km (K) Łączony
14:30 Skiathlon 30 km (M) Łączony
Niedziela, 22 lutego:
12:30 Sprint drużynowy – kwal. (K) T. dowolna
12:30 Sprint drużynowy – kwal. (M) T. dowolna
14:30 Sprint drużynowy – finały (K) T. dowolna
14:30 Sprint drużynowy – finały (M) T. dowolna
Wtorek, 24 lutego:
13:30 Bieg indywidualny na 10 km (K) T. dowolna
Środa, 25 lutego:
13:30 Bieg indywidualny na 15 km (M) T. dowolna
Czwartek, 26 lutego:
13:30 Sztafeta 4×5 km (K) Klas. + Dow.
Piątek, 27 lutego:
13:30 Sztafeta 4×10 km (M) Klas. + Dow.
Sobota, 28 lutego:
13:00 Bieg masowy na 30 km (K) T. klasyczna
Niedziela, 1 marca:
13:30 Bieg masowy na 50 km (M) T. klasyczna

[tab:Wyniki kobiet]

 19/02/15, 15:15, Sprint klas. (K)
 1.   NOR  Marit Bjoergen  
 2.   SWE  Stina Nilsson  +0,42
 3.   NOR  Maiken Caspersen Falla  +0,99
 4.   POL  Justyna Kowalczyk  +1,43
 5.   NOR  Kari Vikhagen Gjeitnes  +6,10
 6.   NOR  Ingvild Flugstad Oestberg  +10,74
 7.   FIN  Kerttu Niskanen  1/2
 25.   POL  Ewelina Marcisz  1/4
 32.   POL  Sylwia Jaśkowiec  Q
 34.   POL  Kornelia Kubińska  Q

***

 21/02/15, 13:00, Skiathlon 7,5+7,5 km (K)
 1.   NOR  Therse Johaug  
 2.   NOR  Astrid Jacobsen  +0:05,7
 3.   SWE  Charlotte Kalla  +0:06,0
 4.   FIN  Kerttu Niskanen  +1:05,7
 5.   SWE  Sofia Bleckur  +1:07,4
 6.   NOR  Marit Bjoergen  +1:33,2
 7.   NOR  Heidi Weng  +1:41,3
 8.   FIN  Ritta-Liisa Roponen  +1:41,6
 24.   POL  Kornelia Kubińska  +3:26,8
 27.   POL  Ewelina Marcisz  +3:43,8

***

 22/02/15, 14:30, Sprint team dow. (K)
 1.    NORWEGIA  
 2.    SZWECJA  +0:08,17
 3.    POLSKA  +0:08,48
 4.    NIEMCY  +0:11,57
 5.    ROSJA  +0:29,19
 6.    FRANCJA  +0:30,26
 7.    SZWAJCARIA  +0:33,98
 8.    USA  +0:34,06
 9.    SŁOWENIA  +0:42,39
 10.    FINLANDIA  +0:42,90

***

 24/02/15, 13:30, 10 km ind. dow. (K)
 1.   SWE  Charlotte Kalla  
 2.   USA  Jessica Diggins  +0:41,0
 3.   USA  Caitlin Gregg  +0:46,9
 4.   SWE  Maria Rydqvist  +0:48,6
 5.   FRA  Anaouk Faivre Picon  +0:55,2
 6.   SUI  Nathalie Von Siebenthal  +0:59,2
 14.   POL  SYLWIA JAŚKOWIEC  +1:19,0
 41.   POL  KORNELIA KUBIŃSKA  +3:21,5
 44.   POL  EWELINA MARCISZ  +3:30,4
 56.   POL  MAGDALENA KOZIELSKA  +4:30,1

***

 26/02/15, 13:30, Sztafeta 4×5 km (K)
 1.    NORWEGIA  
 2.    SZWECJA  +0:29,2
 3.    FINLANDIA  +0:30,8
 4.    USA  +1:49,9
 5.    POLSKA  +1:52,3
 6.    NIEMCY  +1:54,6
 7.    ROSJA  +2:39,7
 8.    FRANCJA  +3:08,0
 9.    WŁOCHY  +4:00,9
 10.    SŁOWENIA  +4:15,8

***

 28/02/15, 13:00, 30 km mas. klas. (K)
 1.   NOR  Therse Johaug  
 2.   NOR  Marit Bjoergen  +0:52,3
 3.   SWE  Charlotte Kalla  +1:31,6
 4.   FIN  Kerttu Niskanen  +1:55,2
 5.   SWE  Sophie Bleckour  +2:09,3
 6.   FRA  Stephanie Boehler  +2:35,9
 7.   FIN  Aino Kaisa Saarinen  +2:45,5
 8.   NOR  Heidi Weng  +2:45,7
 17.   POL  JUSTYNA KOWALCZYK  +3:56,0
 DNF   POL  KORNELIA KUBUIŃSKA  

[tab:Wyniki mężczyzn]

19/02/15, 15:15, Sprint klas. (M)
 1.   NOR  Petter Northug  3:05,62
 2.   CAN  Alex Harvey  +0,05
 3.   NOR  Ola Vigen Hattestad  +0.35
 4.   RUS  Nikita Kriukow  +0,38
 5.   ITA  Federico Pellegrino  +0:67
 6.   NOR  Tomas Northug  +17,28
 37.   POL  Maciej Kreczmer  Q
 38.   POL  Maciej Staręga  Q
 39.   POL  Konrad Motor  Q
 42.   POL  Sebastian Gazurek  Q

***

 21/02/15, 14:30, Skiathlon 15+15 km (M)
 1.   RUS  Maksim Wylegżanin  1:16:22,9
 2.   SUI  Dario Cologna  +0:00,4
 3.   CAN  Alex Harvey  +0:01,6
 4.   NOR  Didrik Toenseth  +0:03,4
 5.   FRA  Maurice Manificat  +0:10,2
 6.   SWE  Calle Halfvarsson  +0:22,8
 7.   NOR  Niklas Dyrhaug  +0:25,9
 8.   RUS  Jewgienij Biełow  +0:26,7
 9.   FRA  Jean Marc Gaillard  +0:27,6
 10.   SWE  Marcus Hellner  +0:31,9

***

 22/02/15, 14:30, Sprint team dow. (M)
 1.    NORWEGIA  
 2.    ROSJA  +0:05,64
 3.    WŁOCHY  +0:05,73
 4.    NIEMCY  +0:06,11
 5.    FINLANDIA  +0:13,66
 6.    CZECHY  +0:16,74
 7.    USA  +0:26,46
 8.    POLSKA  +0:26,46
 9.    SZWECJA  +0:47,43
 10.    FRANCJA  +1:01,04

***

 25/02/15, 13:30, 15 km ind. dow. (M)
 1.   SWE  Johan Olsson  
 2.   FRA  Maurice Manificat  +0:17,8
 3.   NOR  Andreas Gloeersen  +0:19,2
 4.   SWE  Marcus Hellner  +0:39,8
 5.   NOR  Finn Haagen Krogh  +0:47,6
 6.   AUT  Bernhard Tritscher  +0:53,4
 42.   POL  MACIEJ KRECZMER  +3:01,6
 48.   POL  MACIEJ STARĘGA  +3:26,7
 51.   POL  JAN ANTOLEC  +3:58,2
 61.   POL  SEBASTIAN GAZUREK  +4:37,5

***

 27/02/15:, 13:30, Sztafeta 4×10 km (M)
 1.    NORWEGIA  
 2.    SZWECJA  +0:00,6
 3.    FRANCJA  +0:08,9
 4.    ROSJA  +0:31,0
 5.    SZWAJCARIA  +2:03,0
 6.    WŁOCHY  +2:27,1
 7.    NIEMCY  +2:39,0
 8.    FINLANDIA  +2:39,0
 9.    CZECHY  +2:44,5
 DNF    POLSKA  Zdublowani

***

 1/03/15, 13:30, 50 km mas. klas. (M)
 1.   NOR  Petter Northug  
 2.   CZE  Lukas Bauer  +0:01,7
 3.   SWE  Johan Olsson  +0:02,0
 4.   RUS  Maksim Wylegżanin  +0:02,8
 5.   CAN  Alex Harvey  +0:06,0
 6.   SUI  Dario Cologna  +0:09,5
 7.   KAZ  Aleksiej Połtaranin  +0:10,1
 8.   NOR  Didrik Toenseth  +0:10,1
 9.   SWE  Daniel Richardson  +0:14,6
 10.   RUS  Aleksander Biessmiernykh  +0:17,5

[tab:Kadra PL]

KOBIETY:

  • Justyna Kowalczyk
  • Sylwia Jaśkowiec
  • Ewelina Marcisz
  • Kornelia Kubińska
  • Magdalena Kozielska

MĘŻCZYŹNI:

  • Maciej Staręga
  • Maciej Kreczmer
  • Jan Antolec
  • Sebastian Gazurek
  • Konrad Motor

[tab:END]


pubsport.pl
Top