Falun 2015: Niemiec Rydzek zdobył złoto w kombinacji norweskiej

Niemiec Johannes Rydzek zdobył tytuł mistrza świata w kombinacji norweskiej. Piąty po skoku na skoczni HS100 zawodnik wygrał po pięknym finiszu bieg pościgowy na 10 km. Srebro zdobył Włoch Pittin, a brąz Francuz Lamy Chappuis.

Na trasę biegu pościgowego na 10 km jako pierwszy ruszył Niemiec Eric Frenzel, mający 21 sekund przewagi nad Japończykiem Yoshito Watabe i 25 sekund nad Francuzem Jasonem Lapy Chappuis. Krótko po starcie za plecami lidera utworzyła się pięcioosobowa grupa pościgowa, w której skład weszli jeszcze Akito Watabe, drugi z Niemców Johannes Rydzek oraz Norweg Haavard Klemetsen. Zawodnicy ci szybko niwelowali dystans do Frenzela i po 3 km biegu doścignęli triumfatora konkursu skoków na skoczni HS100.

Przez kolejne kilometry szóstka jechała w stronę mety razem, wkrótce dołączył do niej jeszcze ambitny Włoch Pittin atakujący z czternastego miejsca. Filigranowy Narciarz z Italii na ostatnim okrążeniu przypuścił piękny atak, który wytrzymał jedynie Rydzek. Duet ten stoczył piękną walkę na w finiszu. Ostatecznie lepszy okazał się Niemiec. Jako trzeci na metę dotarł Lamy Chappuis, zdobywając swój ósmy medal mistrzostw świata w karierze. Czwarty finiszował Frenzel.

Na 37. miejscu do mety dojechał Szczepan Kupczak, a do biegu nie przystąpił Adam Cieślar.