Falun 2015: Staręga i Kreczmer awansowali do finału sprintu drużynowego

Maciej Staręga i Maciej Kreczmer zajęli czwarte miejsce w swoim biegu półfinałowym i awansowali do ścisłego finału sprintu drużynowego techniką dowolną podczas mistrzostw świata Falun 2015.

Polacy przez cztery pierwsze okrążenia jechali kapitalnie i znajdowali się w ścisłej czołówce swojego półfinału, czasem obejmując nawet prowadzenie. Niestety trzecia zmiana Macieja Kreczmera była niezbyt udana – biało-czerwoni spadli na ósme miejsce, a strata do czołówki zrobiła się niepokojąco duża.

Naszą ekipę „uratował” kapitalną postawą na ostatnim kółku Maciej Staręga. Błyskawicznie odrobił on różnicę, z jaką startował, wyszedł na szóste miejsce i oczekiwał na dogodny moment do ataku. Podczas ostatniego podbiegu upadł jadący na piątej pozycji Szwajcar, Polak zdołał go ominąć i zbliżyć się do czwartego Niemca. Walka o czwartą pozycję trwała do ostatniego metra, po fotofiniszu okazało się, że minimalnie szybszy był Polak. Nie miało to tak wielkiego znaczenia, gdyż obie sztafety zanotowały czas uprawniający do występu w wielkim finale. Ten powinien rozpocząć się około godziny 15:00. Wystąpią w nim, oprócz Polski i Niemiec także Norwegia, Rosja, USA, Włochy, Francja, Szwecja, Czechy i Finlandia.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/