Fannemel wygrał w Niżnym Tagile, dziesiąte miejsce Żyły

Norweg Anders Fannemel wygrał w Niżnym Tagile konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygrana dała mu pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Na podium stanęli też Gregor Schlierenzauer i Severin Freund.

Po pierwszej serii na prowadzeniu był Norweg Anders Fannemmel, który skoczył 132 metry i wyprzedzał o ponad 2 puntky wyprzedzał Severina Freunda i Gregora Schlierenzauera. Zawodników tych dzieliło zaś tylko 0,1 pkt. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła (125,5 m), zajmujacy dziesiąte miejsce. Do drugiej serii z dalszych lokat awansowali też Dawid Kubacki i Maciej Kot. Nieszczęśliwe 31. miejsce zajął niestety Jan Ziobro, gorzej wypadł Klimek Murańka. 

W finałowej rundzie Kubacki i Kot osiągnęli podobne rezlutalty jak w pierwszej i zakończyli zawody w trzeiciej dziesiatce. Były to lokaty odpowiednio 23 i 26.

Z dobrej strony pokazał się Żyła – 126 metrów pozwoliło mu zająć dziesiąte miejsce. Na czołowych trzech miejscach nie zaszły żadne zmiany – Fannemel przypieczętował pierwszy w karierze triumf lotem na 133 metry, drugie miejsce zajął Schlieri (133 m), a trzeci był Freund (127 m). 

Dla Norwega był to pierwszy w karierze triumf i podwójna okazja do świętowania – Fannemel w niedzielę wystąpi w żółtej koszulce lidera Pucharu Świata.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz