Faworyci na remis, 9. etap dla Wenninga

Giro di Italia 2014

Holender Pieter Weening wygrał 9. etap Giro di Italia 2014. Kolarz grupy Orica Greenedge pokonał na górskim finiszu Włocha Davide Malacarne. Rafał Majka ukończył rywalizację na 9. pozycji i utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa 9. etapu liczyła 172 km i prowadziła z Lugo do Sestoli. Zdecydowana większość dystansu wiodła po płaskim, ale końcówka była już gratką dla górali. Przez wiele kilometrów na czele znajdowała się 14-osobowa ucieczka, z której na finałowym podjeździe na Passo del Lupo najsilniejsi okazali się Holender Pieter Weening (Orica) oraz Włoch Davide Malacarne (Europcar). Ich tempo wystarczyło, by dojechać do mety przed kilkunastosobową grupą lidera. Na ostatnich metrach Weening "ograł" swego przeciwnika i zapewnił sobie etapowy triumf. 

Około 3,5 km przed metą z grupy lidera – Cadela Evansa (BMC), z którym jechali inni kolarze z czołówki, m.in. Rafał Majka wyskoczył 10. w klasyfikacji generalnej wyścigu Włoch Domenico Pozzovivo (AG2R). Jego akcja okazała się skuteczna – na metę wjechał 26 sekund przed grupą, zgarnął 4 sekundy bonifikaty za trzecie miejsce w etapie i awansował na 4. miejsce w klasyfikacji, tuż za Rafała Majkę.

Polak z ekipy Tinkoff-Saxo przyjechał na 9. miejscu, w zasadniczej grupie wraz z Cadelem Evansem, Nairo Quintaną i resztą kolarzy z "10" tegorocznego Giro, 

W poniedziałek zawodników czeka dzień przerwy. We wtorek płaski etap z Modeny do Salsomaggiore Terme.

Klasyfikacja generalna i terminarz Giro 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/