Real rozbił Barclonę na Camp Nou

W rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Króla Hiszpanii, Real Madryt pokonał na wyjeździe FC Barcelonę 3:1.

Po remisie 1:1 na Santiago Bernabeu, sprawa awansu wydawała się być otwarta, ale niewielu mogło spodziewać się wyniki, który w środę odnotowano na Camp Nou. Królewscy wygrali w Katalonii pewnie i bezapelacyjnie, całkowicie neutralizując największe atuty Barcelony.

Już w 13. minucie niekorzystny wynik z Madrytu został przez Real odesłany  w niebyt. Cristiano Ronaldo wpadł w pole karne i wszedł w drybling z Pique. Defensor Barcelony wykonał spóźniony wślizg i powalił Portugalczyka. Undiano Mallenco podyktował rzut karny, a poszkodowany CR7 chwilę potem celebrował pierwszą bramkę.

Prowadzenie gości 1:0 utrzymało się do przerwy. W pierwszej połowie właściwie nie istniał Leo Messi, a bramkarz Realu, Diego Lopez miał bardzo niewiele okazji do pokazania swoich umiejętności. W pewnym momencie Pedro domagał się podyktowania rzutu karnego, ale powtórki pokazują, że ewentualna decyzja o „jedenastce” byłaby szalenie odważną.

W 57. minucie fani na Camp Nou przeżyli prawdziwy szok. Ich pupile rozgrywali piłkę blisko pola karnego Realu, ale jedno niedokładne podanie sprokurowało kontrę, zamienioną na drugiego gola przez Cristiano Ronaldo. Większe zasługi w tym trafieniu miał jednak Angel Di Maria, który świetnym dryblingiem uporał się z Carlesem Puyolem. Co prawda Pinto odbił strzał Argentyńczyka, ale na dobitkę CR7 nie mógł już nic poradzić.

Taki obrót spraw załamał obrońców Pucharu Króla. W 68. minucie Rafael Varane, po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, rozstrzygnął losy dwumeczu.

Barcę stać było tylko na honorowe trafienie – w 88. minucie Diego Lopeza pokonał Jordi Alba.

Drużyna Jose Mourinho triumfowała w półfinałowej rywalizacji 4:2 i w decydującym meczu zmierzy się z Sevillą lub Atletico.