Ferrer finałowym przeciwnikiem Janowicza

Hiszpan David Ferrer będzie finałowym przeciwnikiem Jerzego Janowicza w turnieju ATP w Paryżu. Tenisista z Walencji jest obecnie sklasyfikowany na 5. miejscu w światowym rankingu. Mecz w niedzielę o 15:00.

Dla Janowicza będzie to pierwszy finał turnieju ATP w karierze. Łodzianin kapitalnie spisuje się w stolicy Francji i wyeliminował już pięciu dużo wyżej notowanych rywali, w tym mistrza olimpijskiego i trzeciego w rankingu Andy Murraya.

David Ferrer ma 30 lat i w przyszłym tygodniu wystąpi w turnieju ATP World Finals w Londynie dla najlepszych graczy sezonu 2012. W  swojej bogatej karierze triumfował w 17 turniejach, w tym aż w sześciu w tym roku. Co ciekawe Hiszpan jest bardzo skuteczny, gdy tylko znajdzie się w finałowej rozgrywce – w trwającym sezonie przegrał tylko jeden decydujący o wygranej w zawodach mecz (w Barcelonie). Oprócz tego grał też w półfinałach US Open oraz French Open, a także w 1/4 Wimbledonu i Australian Open. Niewątpliwie będzie faworytem spotkania z Janowiczem.

Początek spotkania o 15:00, transmisję przeprowadzi Polsat Sport.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/