Ferrer – Wawrinka i Federer – Djoković w półfinałach w Monte Carlo

David Ferrer i Stanislas Wawrinka oraz Roger Federer i Novak Djoković tworzą pary półfinałowe turnieju ATP w Monte Carlo. Mecze odbęą się w sobotę.

Do półfinałów awansowali tylko i wyłącznie zawodnicy z czołowej dziesiatki światowego rankigu, zapowiadają się zatem wspaniałe emocje. W pierwszej parze – mecz o 13:30, zmierzą się Stansials Wawrinka (rozstawiony z numerem 3) oraz turniejowa "szóśtka" – David Ferrer. Hiszpan jest sprawdzą sporej niespodzianki, gdyż w ćwierćfinale wyeliminował etatowego finalstę imprezy w Monte Carlo – swojego rodaka, grającego z "jedynką" Rafaela Nadala. To pierwszy przypadek od dziewięciu lat, kiedy w finale turnieju nie wystąpi Nadal. Wcześniej Ferrer wyeliminował z zawodów Jeremy'ego Chardy'ego oraz Grigora Dimitrowa. Wawrinka w drodze do półfinału miał trochę łatwiej i rozegrał tylko dwa mecze – z Marinem Cilicem i Milosem Raonicem – oba dość łatwo wygrał. Jego mecz 1/8 finału z Nicolasem Almagro nie doszedł do skutku na skutek wycofania się Hiszpana.

W drugim spotkaniu półfinałowym (ok. 15:00) Roger Federer (4) zagra z Novakiem Djokovicem (2). Serb broni tytułu wywalczonego sprzed roku. Do tej pory jego rywalami byli sami Hiszpanie – Montanes, Carreno-Busta i Garcia-Lopez. Pierwsi dwaj nie sprawili Nole żadnego kłopotu i przegrali 1:6 0:6. Problemy zaczęły się w ćwierćfinale, gdzie Garcia Lopez, podbudowany pokonaniem Tomasa Berdycha (5), wygrał pierwszego seta 6:4. Potem Serb złapał jednak swój właściwy rytm i kolejne dwie partie zwyciężył (6:3, 6:1). Jego dzisiejszy rywal Roger Federer (4), występuje w turnieju dzięki dzikiej karcie, gdyż początkowo nie planował tego startu. W poprzednich meczach pokazał świetną formę i zwyciężył Czechów Stepanka i Rosola oraz Francuza Tsongę. Ten ostatni okazał się godnym przeciwnikiem, wygrał seta, a w drugim miał szanse na zakończenie spotkania. Tak się jednak nie stało i rutynowany Federer przechytrzył Tsongę, wygrywając 2:6 6:7 6:1.

***

W przyszłym tygodniu najlepsi tenisisći swiata spotkają się w Bacelonie. Drabinkę i wyniki w stosownym czasie umieścimy pod poniższym linkiem: