Final 4 EHF LM: dziś mecz Vive Targi – FC Barcelona

W sobotę mistrzowie Polski w piłce ręcznej – Vive Targi Kielce zagrają historyczny mecz półfinałowy EHF Ligi Mistrzów z FC Barceloną. Stawką będzie awans do niedzielnego finału turnieju w Kolonii. 

Zawodnicy Bogdana Wenty mają za sobą fantastyczny sezon, w którym bez problemu wygrali krajowe mistrzostwo oraz puchar. Także na podwórku europejskim przez długi czas nie mogli znaleźć pogromcy – wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej. Minimalną, do tej pory jedyną porażkę ponieśli dopiero w 1/8 finału, gdzie grali z węgierskim Pick Szeged. W rewanżu odwrócili jednak losy dwumeczu i przeszli do ćwierćfinału. Tam dwukrotnie, bez specjalnych problemów uporali się z Metalurgiem Skopje i w nagrodę awansowali do Final 4, które w tym roku odbywa się w Kolonii.

Oprócz kielczan i FC Barcelony w turnieju zagrają także HSV Hamburg oraz THW Kiel. Ta druga z niemieckich drużyn uchodzi za faworyta całych rozgrywek, toteż losowanie wydaje się szczęśliwe dla Vive. Barca, w świecie piłki ręcznej równie legendarna jak jej futbolowy odpowiednik, to zespół naszpikowany gwiazdami, ale zdecydowanie do ogrania.

Wie o tym Bogdan Wenta, który tak skomentował zbliżające się wyzwanie:

Szanse na boisku będą, kwestią jest jeszcze to jak my to wykorzystamy. Znów trzeba będzie przekroczyć swoje granice. To jest koniec sezonu i mamy wisienkę na torcie. Aby ją wykorzystać musimy wykonać wiele pracy.

Handballowa sekcja Barcelony powstała w 1947 roku. Jest rekordzistą pod względem wygranych Pucharów Europy – w Lidze Mistrzów Katalończycy triumfowali już siedmiokrotnie. Ostatni triumf miał miejsce w 2011 roku. Barca nie miała problemów z wygraniem swojej grupy eliminacyjnej. Dość łatwo poradziła sobie także w 1/8 finału z Duńczykami z Silkeborga. Kłopoty napotkała w ćwierćfinale, gdzie przegrała pierwszy mecz z Atletico Madryt aż pięcioma golami. W rewanżu udało się jednak wygrać różnicą siedmiu trafień i zgarnąć bilety do Kolonii.

Za największą gwiazdę Barcy uchodzi Białorusin Sierhiej Rutenka, z którym w tym roku, dość skutecznie rywalizowała już polska reprezentacja, podczas MŚ w Hiszpanii. W obecnym sezonie LM Rutenka rzucił już 79 goli.

Mecz Vive – Barcelona rozpocznie się o 15:15, transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport oraz Polsat Sport News.

Wynik meczu Vive Targi Kielce – FC Barcelona na żywo będzie można śledzić pod tym linkiem,


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/