Francuzi mistrzami świata w piłce ręcznej!

Reprezentacja Francji wygrała z Norwegią 33:26 w finale mistrzostw świata szczypiornistów rozegranym w Paryżu. Widowisko było emocjonujące i wyrównane tylko przez pół godziny. 

Przez niemal całą pierwszą połowę inicjatywa i prowadzenie było po stronie Norwegów. Skazywana na pożarcie ekipa Christiana Berge grała doskonale w ataku i sprawiała rywalom na tyle dużo problemów swoją defensywą, że momentami wygrywała nawet trzema bramkami. Cały ten, blisko półgodzinny wysiłek został jednak zniweczony ostatnimi pięcioma minutami, gdy gospodarze doprowadzili do remisu, a potem wyniku 18:17. Fragment ten Les Bleus wygrali 5:1! Ostatnia akcja przed przerwą była natomiast prawdziwą perełką – Skandynawowie stracili piłkę pięć sekund przed gwizdkiem, a Trójkolorowi błyskawiczną kontrą ustalili wynik pierwszej połowy.

Jak się okazało kilkanaście minut potem – był to zwrotny moment tej konfrontacji. Po przerwie gospodarze szybko „odjechali” rywalom i mogli świętować złote medale. Wynik końcowy to 33:26. Najlepszym strzelcem finału był Nikola Karabatić – 6 trafień.

fot. IHF


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/