Francuzi mistrzami świata w piłce ręcznej!

Reprezentacja Francji wygrała z Norwegią 33:26 w finale mistrzostw świata szczypiornistów rozegranym w Paryżu. Widowisko było emocjonujące i wyrównane tylko przez pół godziny.

Przez niemal całą pierwszą połowę inicjatywa i prowadzenie było po stronie Norwegów. Skazywana na pożarcie ekipa Christiana Berge grała doskonale w ataku i sprawiała rywalom na tyle dużo problemów swoją defensywą, że momentami wygrywała nawet trzema bramkami. Cały ten, blisko półgodzinny wysiłek został jednak zniweczony ostatnimi pięcioma minutami, gdy gospodarze doprowadzili do remisu, a potem wyniku 18:17. Fragment ten Les Bleus wygrali 5:1! Ostatnia akcja przed przerwą była natomiast prawdziwą perełką – Skandynawowie stracili piłkę pięć sekund przed gwizdkiem, a Trójkolorowi błyskawiczną kontrą ustalili wynik pierwszej połowy.

Jak się okazało kilkanaście minut potem – był to zwrotny moment tej konfrontacji. Po przerwie gospodarze szybko „odjechali” rywalom i mogli świętować złote medale. Wynik końcowy to 33:26. Najlepszym strzelcem finału był Nikola Karabatić – 6 trafień.

Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze