Kubot ugrał tylko seta; Gulbis w drugiej rundzie

Tenis piłka rakieta

Łukasz Kubot odpadł w 1. rundzie French Open 2014 po porażce 6:4 4:6 5:7 1:6 z Łotyszem Ernestsem Gulbisem.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Polaka, który osiągnął prowadzenie 5:1 i pewnie zmierzał po wygraną w tej partii. Wówczas Ernests Gulbis przypomniał sobie jednak swój dobry tenis i wygrał 3 gemy z rzędu. Przy wyniku 5:4 Kubot podawał, by wygrać seta. Udało się, choć nie przyszło to łatwo i trzeba było walki na przewagi, by tego dokonać.

Drugi set potoczył się błyskawicznie. Przy stanie 4:4 Kubot miał dwa break pointy, ale zmarnował tę okazję. Chiwlę później, już przy prowadzeni Gulbisa 4:5 Łukasz pogubił się, zagubił dyspozycję serwisową w konsekwencji czego dał się przełamać nie otrzymując już szansy na rehabilitację.

Przy remisie 2:2 w trzeciej odsłonie Kubot miał trzy szanse na przełamanie serwisu przeciwnika. Niestety nie skorzystał z tej okazji. To okazało się gwoździem do trumny Polaka w tym secie. Przy prowadzeniu Łotysza 6:5 nasz reprezentant znów nie utrzymał serwisu i przegrywał w meczu 1:2.

W czwartej partii wszystko potoczyło się już szybko. Gulbis zwyciężył w niej 6:1 i awansował do drugiej rundy.