Froome vs. Contador 2:0, Brytyjczyk prowadzi w Dauphine 2014

Wyścig Criterium Dauphine 2014

Brytyjczyk Chris Froome z Team Sky wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine 2014. Na odcinku o długości 156 km z Tarare do Pays d'Olliergues-Col du Béal, zakończonego wspinaczką najwyższej kategorii Froome wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala – Hiszpana Alberto Contadora z Tinkoff Saxo.

Polacy pojechali przeciętnie. Na najwyższym miejscu sklasyfikowano Michała Kwiatkowskiego z Omega Pharma/Quick Step zajął 23. miejsce i na szczyt wjechał ponad 2 minuty za najlepszymi zawodnikami. 35. miejsce zajął Bartosz Huzarski, a 86. był Sylwester Szmyd. Poza czołową setką dojechali Michał Gołaś i Maciej Bodnar.