Froome wygrał 1. etap Dauphine 2014

Wyścig Criterium Dauphine 2014

Chris Froome z grupy Team Sky wygrał w Lyonie indywidualną jazdę na czas – pierwszy etap wyścigu kolarskiego Criterium du Dauphine 2014. Najlepszy z Polaków – Maciej Bodnar zajął 12. miejsce i stracił 16 sekund. Kolarze walczyli na dziesięciokilometrowej trasie.

Froome zwycieżając w czasówce zapewnił sobie żółtą koszulkę lidera przed drugim etapem. Za jego plecami plasują się Alberto Contador (Tinkoff-Saxko, 8 sekund straty) i Holender Bob Jungels z Trek Factory (11 sekund straty). 12. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Maciej Bodnar, tracący 13. sekund. Szesnaście sekund stracił Michał Kwiatkowski z Omega/Pharma, sklasyfikowany na 20. miejscu. 43. lokata przypadła Bartkowi Huzarskiemu z NetApp Endura. Poza czołową "setką" pierwszy etap ukończyli Michał Gołaś z OmegaPharma – 120. miejsce i Sylwester Szmyd z Movistaru – 103. pozycja.

Klasyfikacja i terminarz Criterium du Dauphine 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/