Gang Rasmussena znów w półfinale Mistrzostw Świata!

Polskie szczypiornistki pokonały Rosję 21:20 w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Świata Dania 2015. To drugi z rzędu awans naszej reprezentacji do strefy medalowej światowego czempionatu.

Polskie zawodniczki doskonale zaczęły pojedynek z niepokonanymi na tych mistrzostwach Rosjankami. W pierwszej połowie nasza drużyna świetnie grała w obronie i solidnie spisywała się w ataku. Przełożyło się to na prowadzenie 11:9 po 30 minutach gry, które mogło być większe, gdyby Polki zachowały więcej zimnej krwi i wykorzystały o dwie lub trzy stuprocentowe okazje więcej.

Druga połowa rozpoczęła się w podobny sposób, ale około 38 minuty Polki, przy prowadzeniu 15:13 zatrzymały się i kompletnie zatraciły skuteczność. Dziesięciominutowy przestój zaowocował stratą pięciu goli z rzędu i wynikiem 15:17. Na szczęście Biało-czerwone w końcu się przełamały i zdołały doprowadzić do remisu 17:17 na około 12 minut przed końcem.

Końcówka była dramatycznym widowiskiem, w którym Polki niestety aż przez cztery minuty musiały grać w osłabieniu po wykluczeniach za ostre faule. Mimo tego Rosjanki nie zdołały zbudować bezpiecznej przewagi, zmarnowały kilka świetnych szans, przez co trzy minuty przed końcem wciąż był remis – 20:20. Ogromna w tym była zasługa bramkarki Weroniki Gawlik, broniącej w tym czasie wszystko, co leciało w kierunku bramki. Decydujący cios na 50 sekund przed końcem zadała zaś Monika Kobylińska.

Biało-czerwone awansowały do najlepszej czwórki MŚ drugi raz z rzędu. O poprawę czwartego miejsca sprzed dwóch lat powalczą w piątek z Holandią. Są już także pewne udziału w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016.

Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze