Garcia rywalką Radwańskiej w ćwierćfinale WTA Madryt 2014

A. Radwańska

20-letnia Caroline Garcia jest ostatnią przeszkądą na drodze Agnieszki Radwańskiej do półfinału turnieju WTA w Madrycie. Mecz z Francuzką odbędzie się ok. 16:30 w piątek.

Młoda Francuzka jest rewelacją ostatnich tygodni na kortach. Wygrała już osiem meczów z rzędu i znacząco poprawiła swoją pozycję w rankingu. Dość powiedzieć, że jeszcze w lutym była na 89 pozycji, teraz zajmuje zaś 51. miejsce. W kwietniu bardzo dobrze spisała się w turnieju w Bogocie, gdzie triumfowała, pokonując po drodze m.in. Jelenę Janković. Dobrze spisała się także podczas meczu Pucharu Federacji z USA, gdy wygrała zarówno ze Sloanie Stephens jak i Madison Keys.

W Madrycie Garcia miała sporo szczęścia. W pierwszej rundzie wygrała z kontuzjowaną Angeliką Kerber, która poddała się w trakcie drugiego seta. Jeszcze łatwiej było jej w drugiej rundzie, gdzie w ogóle nie musiała wychodzić na kort. Jej przeciwniczka Maria Kirilenko oddała spotkanie walkowerem. Dopiero w trzecim starciu musiała spędzić na korcie sporo czasu. Bój z Sarą Errani rozstrzygnęła na swoją korzyść w trzech setach.

Agnieszka Radwańska jeszcze nigdy nie grała z tą tenisistką, ale bez wątpienia będzie faworytką piątkowego meczu. Jego początek ok. 17:00 (bezpośrednio po zakończeniu meczu Halep – Ivanović planowanego na 15:00.